tykätä ihmisestä joka syö masennnuslääkeitä ja niistä johtuen ei nyt välttämättä aina niin kahean kaunis ole :( mutta sitäkin kultaisempi sydän...
Eihän sitä nyt voi
,,,,,
13202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niin en tiedä mitä lääkkeitä toinen syö vai syökö mitään. Mutta se ei nyt ole se oleellisin asia tässä. Itse henkilökohtaisesti voisin koittaa auttaa toista yli masentuneisuudesta ja ymmärtää toista, koska omakohtaisia kokemuksiakin on ollut vuosien varrelta vaikka lääkkeisiin ei ole ollut tarvetta. Jotenkin sitä on vaan sinnitellyt niidenkin aikojen ohi, sekin tuntuu joskus nostavan päätään, mutta nyt on kokemusta enemmän, niin sen voii koittaa nujertaa ennen kuin pääsee päälle
Ottaako se sydän huomioon tollasia asioita, eipä taida ottaa.
Mua ei haittaisi pätkääkään jos se yks söisi masennuslääkkeitä.
Sitä paitsi, masennus on mielen syöpä. Ei oo todellista syvää välittämistä, jos toisen ruumiin syöpä tai mielen syöpä häiritsee.
Jos elämäni rakkauden löydän niin otan vastaan vaikka olisi kuolemansairas.
Minä en syö mitään lääkkeitä en edes aspiriinia.
Mikä tuollainen joku "mielenvaltaus", joku itse kuvittelee taas jotain mitä ei ole olemassakaan... omassa päässä jotain kuvittelua varmastikin.
Justiin hyvä todiste siitä että joidenkin tyttöjen on tullut katsottua jotain kauhu-scifi -elokuvia liikaa.... jos tulee jotain "mielenvaltaajia" mieleen.
Sinähän se siinä nimimerkissä ne alienit näit, kun heti tuli mieleen kauhut ja scifit.
Kyllä voi
Ehkä voi joku, mutta hänestä ei taida olla siihen :(
miksi ei voisi? itse en kyllä syö lääkkeitä.
Ei voi sanoa vain että -olen masentunut,se pitää myös diagnosoida.
Masennusta on niin erinlaista. Lievää masennusta potee jokainen jossain elämän vaiheessa. Lääketyskin annetaan vain pienissä ajan jaksoissa.
Vaikeasti masentunut tarvitse terapiaa myös.
Itse otan vakavasti ihmisen joka ,kertoo olevansa masentunut. masentunut ihminen hymyilee harvoin ,jos ollenkaan.. Elämä on kuitenkin päällisinpuolin hyvin samanlaista kuin ei masentunella ihmisellä.
Kiva kuulla.
Älkää sekoittako masennusta krooniseen väsymykseen tai burn outtiin... Itse olen ajoittain väsynyt, en masentunut. Itse en syö mitään muuta kuin allergialääkkeitä silloin kun tarvitsen ja nekin niitä, jotka eivät väsytä ja niitä voi alkonkin kanssa ottaa ilman mitään vaikutuksia.. Monille lääkkeille sitä paitsi allerginen =)
Ei masennuslääkkeiden syönti tai ulkonäkö ole syy olla tykkäämättä ihmisestä. Ihmisestä tykätään juuri sen kultaisen sydämen vuoksi. =)