Poiketaan huomenna Mikkelissä ja kiinnostaisi paikalliset kirppikset. Millaisia löytyy, mikä on hintataso? Yhden nettisivuja tutkin ja siellä oli viikkovuokra 30e!! Voiko noin kalliilta kirppikseltä löytää halvalla mitään? Oman kaupunkini (paljon Mikkeliä isompi) hintataso on 10-20e/viikko.
Mikkelin kirpputorit?
20
3297
Vastaukset
- t
ripulia
- katja..
Mikkelin kirppareilta ei saa halvalla eikä ehjää, täysin käyttökelvotonta tavaraa myynissä ja hinnat on pilvissä niinkun olet huomannut niin myyjillä kun kirparrin pitäjälläkin.
- Kirpun sisko
Tällä osastolla taasnegatiiviset kirjoittelee. Mikkelissä on ihan hyvät kirpputorit. Myyjistähän se myytävien artikkeleiden taso riippuu. Tervetuloa ostoksille.
- kirppu itse
Valitettavasti vaan hyvin usein myyjät vievät myyntiin likaisia/reikäisiä/rikkinäisiä vaatteita ja tavaroita. Eli tuotteet kannattaa tutkia hyvin tarkkaan ennen ostamista.. Kerran jos toisenkin oon itse erehtynyt ostamaan housut joista vetoketju rikki, takin josta puuttuu kiinnityslenkki.. Kun ei niitä aina muista kuitenkaan tutkia. Ja kun itse vie myyntiin vain ehjiä ja siistejä tuotteita, niin kuvittelee että muutkin tekis niin.
Mutta kyllä niitä löytöjäkin silloin tällöin tekee, että ei pelkkää huonoa =D
Ja hinnathan on mitä myyjä pyytää.. Jotkut yrittävät pyytää kaupan hintoja, toiset taas selvästikin haluaavat vaan päästä eroon tavaroistaan =) - Kirppuree
No, käymättähän ne sitten jäi. Aukesivat vasta klo 11, en ole moiseen muualla törmännyt. No, nyt sitten Jyväskylän kirppiksillä, ovatkin jo auenneet kymmeneltä, kuten kuuluukin tällä vuosituhannella.
- WWW.
Nuo aukioloajat ovat selvästi näkyvillä kirppareiden nettisivuilla. Harmi, että jäi käymättä. :-(
- Lehmäpipo
WWW. kirjoitti:
Nuo aukioloajat ovat selvästi näkyvillä kirppareiden nettisivuilla. Harmi, että jäi käymättä. :-(
Aukioloajat ovat sen mukaan kun asiakkaat kullakin paikkakunnalla käyvät. Fiksut selvittävät aukioloajat samalla kun käyvät sivuilla!
- vakio asiakas
Mietikää mikä puute olisi jos ei täällä Mikkelissä olisi kirpputoreja !!
Joutuisi ajamaan aina Jyväskylään saakka...
Suuret kiitokset vaan kaikille kirpputorin pitäjille ja kirpputorille vaatteita ym myyntiin tuoville ihmisille !! - Fidat+++
Nyt kiireesti kirpparilla kävijät Pirttiniemenkadun ja Savilahdenkadun Fidaan. Hesasta tullut kunnon vaatetta ja astiastoja eikä maksa paljon!
- huom!
Kannattaa myös poiketa Mikkelin Antiikki ja keräilytorilla. Yrittäjänkatu 6. Laadukasta tavaraa sopivin hinnoin.
- 1e aito nahkatakki
Kyllä todella! Mikkelin Fida-kirppikset on ne mistä saa hyvää tavaraa, Halvalla! Suosittelen! Ja rahatkin menee hyvään paikkaan. :)
- Tässä vinkki
Seppo rahapulassa myy omaisuuttaan,menkää hakemaan.Onkikaa itte osoite tietoonna,sen kerron että asuu lehmuskylässä omakotitalossa ja ero tullut,iso talo ja paaaaljon antiikkia keräilyesineitä ja muuta tavaraa. Ja halvalla lähtee.Ite ostin tonnilla noin 5 tonnin kamat, osan jo realisoinkin ja tuottoa jo tullut 2400 €.
- eihän vaan
Siwa-Seppoko?
- Kerppunen
Hyvät Kirppikset Mikkelissä on Se on Semmonen juttu Että Paras Ja edullinen Menee Kun Pöytään Kantaa Niin se on Jokapaikassa Muuallakin Jos etsii Jotain Erikoista niin On Tuurista Kiinni Löytyykö Ihan Turha Narista
- WSOY
Kaikki Mikkelin Kirpputorit on Hyviä Niissä Pitää Käydä jos meinaalöytää hyvää ja mieleistä tavaraa . Ainut poikkeus on Savilahdenkadulla kansalais opiston Vastapäätä seurakunnan, siellä Jemmaavat Kirjoja Takahuoneessa aina kun olen käynyt samat kirjat pinossa oli jo Toissa kesänä, mitähän ne meinaa aika höperöä porukkaa
- Anonyymi
Fidaa suosittelen. En ole nyt aikoihin käynyt, mutta hyviä kokemuksia.
- Anonyymi
Ekiksellä loppuunmyynti. Osta sohva halvalla.
- Anonyymi
Ajattomalla puolet varmaan joppareiden pöytiä nykyisin, yhet ja samat hiihtää siellä aina, meet milloin vain, uusia pöytiä nuuhkien, jos olis halvalla, niin nappaa ja kassan kautta omaan pöytään kolminkertaisella hinnalla myyntiin. Kirjalan kirppiksella taas melkein kaikki pöydät yrittäjien omia, hirveetä ylihintaista melkein kaikki, mitään et järkihinnalla löydä kunnollista.
- Anonyymi
Kontti,Uff, Saiturin Pörssi ja monet,monet muut joissa kannattaa käydä. Keskustasta löytyy ja hyvin on parkkipaikalla tilaa.
Ai niin, eihän täällä olekaan kuin kusinen ViaDia narkkiörkkeineen.- Anonyymi
viadailla on kans romaaniloita aika paljo
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2257007Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää451295Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271102- 75911
Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal49875Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a62867Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.95832Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38801Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14776- 43743