Matka varattuna tammi/helmikuussa Khao Lakiin 3 viikoksi ja mielestäni edullinen, n. 1500 euroa. Joku kirjoitti tällä palstalla,että on matkan saanut alle tonniin, ymmärsinkö oikein, että lennot edestakaisin ja hotelli voisi olla niin edullinen.???
Miten löydän halvan matkan??
4
310
Vastaukset
- m*y*m
Matkasi hinta on ajankohtaan nähden varmaan ihan ok. Jopa edullinenkin jos hotelli on asiallinen.
Itse matkustan mieluiten ja pakostakin sesongin ulkopuolella. Silloin hotellihinnat ovat puolet normaalista, joskus huomattavasti enemmänkin alennettu
Halvan lennon metsästäinen on sitten jo *taidetta* kun halpa hinta voi olla tarjolla vaikka vain yhteen istumapaikkaan. Toukokuulle oli lento tarjolla hintaan 450, mutta se oli vain yhdenpäivän, ja tietylle lennolle. seuraavana päivänä se maksoi jo satasen enemmän. Ja halvimpia lentoja ei yleensä saa kuin kahdenviikonmatkoille.
matkan yhteishintaahan tietenkin vaikuttaa se matkustatko yksin vai useamman kanssa, jolloin huoneenhinta jaetaan tietenkin matkustajien kesken. pelkkä majoitushuone maksaa 500thb /(lam ru) sänky suihku ja telkkari, eli reilu kympin yö. mutta itse en moista valitsisi, kuin hätä ratkaisuksi, jos ei viitsi hotellille yöllä kömpiä, tai ei ole ajokunnossa yms.. Jollekulle toiselle se riittää mainiosti loma-asunnoksi.
Uskon että viihdyt lomallasi hyvin, ja olet tyytyvänen hintalaatu suhteeseen. vietä hieno loma... kateeks käy :)- Alla Etelän Taivaan
kiitos vastauksesta.Varmastikkin viihdyn matkallani ja kun on matkatoimisto takana, voin luottaa siihen.
- luottaa ???
Alla Etelän Taivaan kirjoitti:
kiitos vastauksesta.Varmastikkin viihdyn matkallani ja kun on matkatoimisto takana, voin luottaa siihen.
Joo voit luottaa jos matkasi on maksettu luottokortilla, se kun on ainoa tapa jolloin saat rahasi takaisin jos matkatoimiso menee konkkaan ennen matkaasi tai matkasi aikana.
Mutta älä anna tämän faktan pilata lomaasi. Alma Toursin asiakkaat odottavat vieläkin rahojaan.
- veli¤
Äkkilähtöjä. Halvimmillaan 2,v 430 lento ja hotelli ei näitä kovin usein tule.
Jos asuu lähellä lento kentää ja on eläkeläinen niin ei muuta kuin äkki lähtöjä vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447296
- 324048
- 573575
- 503110
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492259- 372258
- 492245
- 432238
- 162226