Hmm, mekko ei ollut tyylikäs, Itis muotia ja liian pieni kun pursui melkein siitä ulos.
Miksi Sohvi piti kukkapuskapatukkaa koko ajan olkäpään korkeudella ja huitoi sillä.
Ei ollut glamouria, mitä ilmeisesti haettiin, vaan aika juntahtavaa.
Ei kande olla kade.
Miksi Sohvi piti kukkapuskapatukkaa koko ajan olkäpään korkeudella ja huitoi sillä.
Ei ollut glamouria, mitä ilmeisesti haettiin, vaan aika juntahtavaa.
Ei kande olla kade.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Juuh, oli aika halpaa toi kardashian kopiointi, hääpuku oli kauhea, sofialle olisi istunut paremmin vartalonmyötäinen ja hillitympi
eikä tuollainen räjähtänyt kermakakku siitä hispannasta puhumattakaan
mutta, jokainen taaplaa tyylillään...
tosin ne kaasojen korkkaritkin oli kamalat, väri oli hieno, mut miks sellaset raskaannäköiset tolppakengät...
vaivaa, kun lähes joka avaukseen tulet heittämään typerän kommenttisi? Eikö olisi helpompaa pysytellä kokonaan poissa tältä foorumilta? Olet yhtä tyhjäpäinen kuin jk.
No siksi sellaset tolppakengät, kun ne on Sunnevan rättikaupasta, eihän heillä, ainakaan Martsulla, olisi muuhun varaa. Veikkaan, et ne mekotkin on Sunny's Fashoonista, mistäs muualta. Ihmettelen vaan sitä, että onko joku Sunneva oikeasti Sofian ystävä, kun oli oikeen kaasoksi päässyt? Enpä usko, heillähän on ikäeroakin paljon. Tässä vaan bisnes pyörii ja suhteita hyväksi käyttäen. Nyt varmaan Sofian rättikiintiö on täynnä vähäksi aikaa, kun saa ilmakseks Sunnevan lumpui. Samoin eikö Nikolla kanssa ole oikeasti ketään muita oikeita ystäviä kuin jotkun Hunksin jäsenet? Eikös kaasoksi/bestmaniksi yleensä kutsuja jotain todella tärkeitä, läheisiä ystäviä, eikä mitään ns "liikekumppaneita" tms ?? Näin olen ainakin luullut.
Oli kyllä niiin tekotaiteelliset häät kaikilta osin, niissä ei ollut sitten yhtään mitään aitoa, liekö edes hääparin rakkaus, eiköhän se julkisuus tässäkin kohtaa aja kaiken muun edelle??
tää "häivy mene pois" on martan mutsi. Ei kandee välittää
Kuka on Karhasdian?
Ei tullut Annesta morsianta. Ajaahan se lähikaupan juomaosastolle.
Morsian olis ollut kaunis oman itsenään. Nyt halpiskopio siitä isoperseisestä tyhjäpäästä. Täysin mauton yläosa. Sitä paitsi Ruusila on omana itsenään jo kokonaisuutena kauniimpi kuin se jäljittelemänsä löyhäpylly.
juu, erittäin mauton ja yliampuva puku...häissä kuuluisi pukeutua tyylikkäästi, jos kerta kirkkoon mennään ne viettämään!!! Huomaa myös kuinka tämä tyttönen on vielä nuori ja täysin johdateltavissa kun ei ole mitään omaa vaan kaikki kopioitua. Joku on sille joskus sanonut että näyttää joltain eva longorialta tai kim kardashianilta ja nyt tämä ressukka on alkanut ns. "elää heidän elämää" ja matkimaan fanittamaan heitä... aika säälittävää ja persoonatonta meininkiä.
Mitäs jauhatte kauniista morsiamesta kokoajan, vilkaiskaa vähän sulhon eleganttia.
Miehellä iso yläkroppa ja lyhyenläntä alaosa, sekä väärät länkisääret. Ruma.
Saanko oikaista?
No, hyvä: Kirkossa ei vietetä häitä. Kirkossa vihitään ja häät vietetään jossain muualla.
tiedetään...ei tartte ottaa kaikkee niin kirjaimellisesti ja nussii pilkkua....pääpointti on et akka on horo tissityrkky kopio kardashianista.....
Joo, Niko on persjalkanen miespuolinen pissis. Ei ollut todellakaan mikään tyylikäs hääpari, oli kaikki niin muovisen ja teennäisen näköistä ja koko tää häämeininki oli niin Seiska-tyyliin kuin olla voi. Nää oli kyllä ihan Seiska-lehden näköiset häät eikä hääparin. Että kehtaavatkin myydä hääpäivänsä aina polttareista lähtien roskalehdelle, mutta eihän heillä itsellä olisi ollutkaan varaa moisiin "glamöörihäihin" (joista kyllä glamour oli kaukana).
Olihan se aika irvokasta, kun häissä kaaso oli vatsa pystyssä viimeisillään salasuhteesta ja samalla alttarilla oli bestmanina pettämänsä aviomies..mukana juhlassa myös rikotun perheen yhteinen lapsi..ei tainnut omien häiden lupaukset ja valat paljoa painaa Martinaa&Eskoa, kun seiska-lehti lupasi tiliä osallistumisesta näin irvokkaisiin bakkanaaleihin! Kukin itse päättelemään oliko paikalla TOSI ystäviä ja kyseessä todellinen rakkaustarina- muidenkin kuin Seiskan toimittajien mielestä..surullista..
Nää oli pelkästään Seiskan järjestämät bileet, jossa tyrkky- ja pikkujulkkikset oli pääosassa ja josta Seiska nyt sitten repii kunnon otsikot ja kuvat, varmaankin jo seuraavassa numerossa on sivukaupalla häitä. Ja onhan näitä häitä ja polttareita, hääpukuja ym. jo esitelty, vieläpä reaaliajassa, yllin kyllin. Seiska tekee vaan tällä rahaa - ja kansa ostaa ja lukee. Ei mitkään oikeat häät voi olla tollaset. Oliko siellä edes hääparin läheisiä ja oikeita ystäviä paikalla lainkaan, tuntuu että oli vaan pikkujulkkiksia. Samanlaiset häät kuin esim. Tuksulla tai tällä Kalinaisella, eli naurettavaa sirkusta.
Samaan kiinnitin huomiota, että irvokasta oli, kun Martina ja Esko seisoivat toisiaan vastatusten alttarilla. Martinalle avioliittolupaus ei kolmeenkaan kertaan annettuna merkinnyt mitään. Kyllä on niin pienet piirit tässä maassa, kun samat turhakkeet pyörivät kinkereiltä toisille. Martina ja Sunneva kaasoina - ei hyvää päivää - eikö Sofialla, nuorella naisella, ole oikeita ystäviä???
Itseä myös kummastutti nämä bestman/kaaso-valinnat. Omiin häihini halusin rakkaimmat ja pidemmät ystävyyssuhteet -myös kumppanin osalta- edustettuina näihin tehtäviin. Miestään pettänyt, maha pystyssä oleva, matalan luonteen omaava olento ei olisi todellakaan ollut toivottu ilmestys alttarille elämän tärkeimpiin hetkiini. Tosin häissäni ei ollut paikalla seiskaa eikä muuta mediaa, joten pelisäännöt olivat kohdallani toisista lähtökohdista?
Nikki "Hääfarssi" kirjoittaa 100% asiaa. Ihan sama tuli minullekin mieleen.
Voiko olla totta, että Sofia valitsi kaasokseen vastenmielisimmän tyrkyn jota maa päällään kantaa!
Tyrkky joka laskelmoi itsensä tiineeksi Thermannin suvun miljoonat silmissään? Surullisen kuuluisa tyrkky joka petti miestään joka on rakastava isä ja joka joka käänteessä puolusti vaimoaan kun lokaa satoi niskaan sieltä sun täältä! Tyrkky joka rikkoi lapseltaan ehjän perheen!
Voiko halveksuttavampaa naista enää olla? Ennenvanhaan tuollaiset vosut juoksivat pää edellä järveen ja hukuttautuivat! Mutta tämä vosu roikkuu maha pystyssä joka ainoissa kissanristiäisissä ankkahuulet töröllä!!
Noloa...niin noloa! Ja säälittävää naisen lasten kannalta. Voi kumpa Esko saisi Victorian yksinhuoltajuuden. Se takaisi lapselle täyspäisen lapsuuden ja nuoruuden. Äidin antama kasvatuksen tuloksen arvaamme varmasti ihan nappiin!!
Sääliksi kävi Martinan tytärtä, hän oli niin kalpea ja väsyneen näköinen.
Kiinnitin noissa kuvissa samaan huomiota. Lapsella ei "silmät hymyile". Kalpea ja aneemisenoloinen. Väsynyt pikkuinen.
Keitä nämä ihmiset on? En ole rehellisesti sanottuna koskaan kuullut, mitä he tekevät.
Sitä se alkoholisoituneen mummon vahtiminen teettää.
Olet oikeassa! Pitkä vuodatus voittaa aina lyhyen ilkeyden!
Anna palaa - pyri enkkaan!
Hassua lukea kun joku opettaa täällä ihmisiä. Kuluttaako hän itse aikansa täällä muiden juttuja lukemalla ja torumalla heitä? Melko erikoista opetusta... Miksei kirjoita itse hienon viisaita avauksia? Niin.....
Ihmettelen näitä juttuja! En tunne ketään joka lukee 7-lehteä. Onko sen lukijat jotain ihan omaa rotua tai tasoa? Kuinka voidaan yhdestä naisesta keksiä näin paljon tarinaa? Liikkuuko tässä jotain rahaa jollekin, kun joka päivä keksitään lisää ja lisää turhanpäiväistä vouhketta? Valistakaa tyhmää mummia!
Seiska on pohjoismaiden laajalevikkisin viikkolehti. Sen lukijamäärä pyörii jossain 700000 - 800000 paikkeilla. Sulla on siis aika pirun vähän ystäviä.
Ihanan ilkeitä olette!!
Seiskassa on lukunautintoja korkeintaan kolmeksi minuutiksi, sitten se on luettu.
Täydellinen roskalehti, kampaajalla joskus luen, mutta sitten äkkiä vaihdan johonkin tasokkaampaan julkaisuun.