En nyt tiedä koskeeko tämä niinkään haluttomuutta... Mutta poikaystäväni haluaisi kamalan usein, eli ainakin kerran päivässä. Itselleni joka toinen tai kolmas päivä on parempi tahti, mutta heti kun yksi päivä jää väliin, niin kauhea narina. On kai sitä elämässä muutakin ja eikös hän voisi vaikka runkata välillä? Ei edes hyvällä omalla tunnolla saa mennä illalla nukkumaan, jos seksiä ei ole ollut, kun tietää, että seuraavana päivänä tulee narinatekstareita. Olen yrittänyt puhua tästä hänelle, mutta tuntuu, että hän loukkaantuu heti. Onkohan hän addikti...?
Haluista
n30vee
91697
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Oikeinko kerran päivässä? No, sittenhän kaikki terveet miehet lienevät addikteja? Tiedätkö, miltä tuntuu se ahdistava tunne ja pakotus ilman säännöllistä laukeamista? Syöpäriskistä puhumattakaan! Käsittämätöntä valitusta.
Eihän tässä nyt ole kysymys siitä, kuka haluaa "liian paljon" ja kuka "liian vähän". Tässä on kyse toisen kunnioittamisesta.
Jos nainen suostuu seksiin silloinkin kun ei itse oikein haluta, niin kai mieskin voi vastapalveluksena joskus elää ilman seksiä kun naista ei huvita.
Ei kyse ole siitä, että pitäisi laukeamatta olla, vaan siitä että halunsa voi tyydyttää ihan itsekseenkin.
Sanopa sinä tytsi tämä himokkaalle miehellesi. Että fifty-sixty. Joskus on pärjättävä oman käden avulla ihan ilman narinoita. Jos ei onnistu niin sinäkin alat narisemaan kun harrastat seksiä silloin kun ei huvita.
Mielestäni puolison kunnioittamista on haluta silloinkin, kun ei niin erityisesti haluttaisikaan, puolin ja toisin. Ei fyysinen läheisyys liene kenellekkään vahingoksi?
Tuollainen pihtailu on lyhytnäköistä ja äärettömän typerää oman navan tuijottamista, suoranaista väkivaltaa kumppania kohtaan.
Aikuinen mies - KASVA AIKUISEKSI!
Se, että oletat naisen antavan silloin kun miestä haluttaa, on todella lapsellista. Jos ei haluta, ei haluta, eikä siinä ruveta ketään pakottamaan jos näin on. Oikeastiko haluat raiskata naisesi?
Jolta puuttuu ymmärrystä sekä luettuun tekstiin että todelliseen elämään? Luepa uudelleen ja yritä vielä kerran, ihan rauhassa...
Aikuiseksi tuskin kasvan koskaan, mutta onnellista parisuhdetta on takana neljännesvuosisata ja esikoinenkin oletettavasti sinua vanhempi ja ainakin viisaampi.
voi kuules! se ei läheskään aina mene niin että mies haluaa ja nainen ei. itse olen nainen ja seksi joka päivä on ihanaa!mikä on sen parempi keino unohtaa murheet ja huolet kuin harrastaa ihanaa seksiä rakastamansa kumppanin kanssa! ehkä sinä kaipaisit jotain virikkeitä leikkeihinne...?kokeilkaa uusia paikkoja, uusia asentoja ja keskustelkaa haluistanne. se että miehesi seuraavana päivänä avautuu tekstiviesteillä, kertoo paljon suhteestanne...teillä on todennäköisesti suuri kynnys puhua tärkeistä asioista kasvotusten...
...se on sellaista puhumatonta sorttia joka ilmeisesti luulee, että kaikki on hyvin kun harrastaa seksiä tarpeeksi. Toki itsekin nautin seksistä, mutta kun on pieni lapsi, niin aina ei jaksa ja illalla on aika väsynyt kun saa lapsen vihdoin ja viimein nukkumaan.
kuuluu toisen huomioon ottaminen ja sitä sinä kirjoituksesi perusteella olet tehnytkin. Nyt olisi miehesi vuoro ymmärtää sinua ja kuunnella sinun tarpeitasi.
Valitettavasti puhuminen on ainoa keino päästä selvittämään vyyhtiä. On aivan luonnollista, että lasten ollessa pieniä kerrat vähenevät väliaikaisesti. Ei kukaan jaksa väsyneenä olla innokas rakastajatar/rakastaja. Kerro omista tunnoistasi ja ehdota vaikkapa vuoronvaihtoa; mitä jos miehesi laittaisi välillä lapset nukkumaan ja sinä saisit hetken omaa aikaa?
tämä mies ei ole lapsen isä, en oikein osaa velvoittaa häntä nukkumaan laitossa tms.
Nyt tuli taas paha mieli... Sain viestin (taas!) että on ollut jo viikon ilman (perjantaina kyllä annoin suuseksiä, koska itse en tahtonut kuukautisten takia). Mikään ei kelpaa. En taida enää jaksaa... Saa luvan lähteä jos en kelpaa.