te joilla on tai on ollut kävelytuoli...??

Mitä mieltä olette/olitte siitä? Oliko hyötyä?
5250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mä olen utelias, mitä hyötyä kävelytuolista haetaan, tai siis mikä on se hyöty mitä esimerkiksi aloittaja odottaa?

Äänestä

oli, meillä neiti nyt 7kk ja kävele tukia pitkin. esikoisella ei ollut ja lähti kävelemään 1,2v..

Äänestä

Ei sillä kävelemäänopi, enemmänkin se on viihdyke, pääsee paikasta toiseen ja viihtyy jonkun aikaa.

Kävelemään oppii parhaiten ihan normaalilla tavalla.

Äänestä
  • Joo ei se kyllä vaikuta kävelytaitoo lainkaan :D Meillä se toimi "sitterin jatkeena" kun sitteristä meni painoraja rikki ja poika piti välillä saada johonkin harhautettua esim kotitöiden ajaksi..

    Äänestä

Meillä ei ole kummallakaan lapsella ollut. Molemmat oppivat kävelemään 11 kk ikäisenä. Ystävän lapsella on ollut, ja ei kävele vieläkään, ikää 1v 3 kk. No, se nyt voi johtua muustakin toki kuin kävelytuolista. :) Mä en kokenut sellaista mitenkään tarpeellisena. On se varmaan ihan hyvä viihdyke hetkeksi kun tekee ruokaa tms. ja täytyy saada lapsi pois jaloista roikkumasta. ;) Mutta ei se pidemmän päälle ainakaan kävelyä opeta, oon kuullut että enemmänkin hidastaa. Ja siinä lapsi alkaa "varvistamaan", eikä opi oikeaa seisoma-asentoa jalalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä kun on.. kirjoitti:

Mitä mieltä olette/olitte siitä? Oliko hyötyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu