Todella törkeää. Tuollaista ihmistä ei tuohon kisaan olisi pitänyt edes ottaa mukaan! Ihmettelen suuresti, jos tuotantoyhtiö hyväksyy 2 pistettä!! ULOS KOKO KISASTA
SamiSeliö antoi 2p yht. 4 tähden illallisessa! TÖRKEÄÄ!
MartinaFani
35591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
TYRKKY SELIÖ
Sami Selitys on urheilijan irvikuva. Paksu kuin Tukiainen
Nimenomaan, urheilijan irvikuva. Isiltä sai kalliita leluja joilla leikkiä ja kas, hänestä tulikin "moottoriurheilija" :D rahalla saa ja hevosella pääsee, ei siinä mitään, mutta oikeisiin urheilijoihin tätä paksukaista ei pidä sekoittaa.
Juu tuohon paksukaiseen sopii täydellisesti persoonallinen puttepossun nenä.
Ei tuollainen toiminta todellakaan sovi noin leikkimieliseen kisailuun, siis törkeää!
Vaikea uskoa, mutta nyt todella löytyi joku, joka on vieläkin junttimaisempi kuin Martina.
Se on jo sinänsä upea saavutus. Todellinen pohjanoteeraus.
Sami Seliö ylimielisyyden irvikuva,todellinen huippuurheilijan häpäisijä.
Haluaa niin kovasti voitaa palkinnon.
Ei taida olla köyhä. Googletin kaverin. Tosi noloa toi 2 pisteen antaminen.
lukaali näyttää asunto olevan, mutta ehkä ei sitten olekaan ollut varaa kattiloihin tai mitä ne siinä jakaa palkinnoksi.
Ehdotus: Sami Seliö ja Martina Aitolehti yhteen! Voivat sitten yhdessä haukkua ja pisteyttää ihmisiä ja erinäisiä asioita omassa ylhäisessä ylivertaisuudessaan paistatellen.
Todella vastenmielisen oloinen ihminen.
Samaa mieltä. Ällöttävä kaveri. Toivottavasti saa itse huonot pisteet.
Ja taas päästäis veneilemään!
Huomaa että kaverin aivot pehmenneet veneensä pienessä kopissa. Mutta onneksi tuollaisilla ihmisillä ei ole mukava elämä.
Sama linja jatkuu.. täys ******pää
NIIN ON
pakko kompata..herra oli todella ylimielinen apinanaama. Oikeasti tuollainen ylenkatsova ja muita alistava ei saanut muuta kuin katsojien vihat päälleen. Ällötys koko mies! JUNTTI
Harvinaisen vastenmielinen tyyppi. Pidän tästä ohjelmasta, mutta tämän viikon jaksoista pystyin katsomaan vain kaksi. Täytyy jatkaa taas ensi viikolla.
Jännää, että asuu jossakin miljoonatalossa Helsingissä, mutta silti pitää ehdottomasti voittaa tällainen illalliskilpailu. Oksettava tyyppi.
pitäskö kaikille antaa 6 pistettä ja kehua vaan? brittien formaatti on ihan huippu koska ne ei mielistele toisiaan mutta suomessa pitäsi vaan hyssytellä....
No ei, mutta on muitakin vaihtoehtoja kuin antaa kaikille kaikista ykkönen, jotta voittaisi itse varmasti jonkun limsakoneen.
että sääli antaa ykkönen, kun ruoka ja ohjelma oli hyvä. Toiset näkee oikeasti vaivaa pärjätäkseen taidoillaan.
NIIN, JUURI NOIN.
Menee mielestäni koko ohjelman juonipilalle tälläisen juntti-käytöksen takia... brittien formaatissa yksi kisaaja yritti samaa, mutta joutui pisteyttämään kaikki uudelleen tuotannon käskystä.. Saman olisi voinut tämäkin apina tehä, oikeen harmittaa kattoa, kun muut yrittää parhaansa, mut pulsu huijaa voittaakseen limukoneen ja pilaa koko kupletin juonen!!
Kokki joka oli palkattu ruuat laittamaan,oli tehnyt maittavat ruuat.
Seliö vain kehui itseään ällöttävää omahyväisyyttä.Veneily ei tämän
jälkeen kilpailuna kiinnosta tämän tyypin takia lainkaan.
EI TODELLAKAAN. SAMSKUTIN SELIÖ
Oli palkintona niin piti käyttää kaikki keinot voiton saavuttamiseksi.
Näkeekös tuon netistä vieä? Vai yleensä ollenkaan...?
Tuksulle myös Seliö olisi hyvää sponsoriainesta!
RUUTU.FI
S.S. ei tajua, ettei sitä enää veneilyn takia muisteta, vaan tää kisasikailu tulee ekana mieleen, kun kuulee ton "urheilijan" nimen. Ha, ha, ha!
Tunnustiko hän muille, että kikkaili epäreilusti voiton itselleen?
Siinä vaiheesa, kun oli jo niin kännissä pöydässä, että melkein itki itsesäälin vallassa, viittasi vain epämääräisesti siihen, että peli ei ehkä ollut ihan reilua. Se ballerina kysyi, että mitä Sami Töpselinokka oikein tarkoitti, mutta Sami ei enää vastannut. Eli ei tunnustanut.
Samin kynnenaluset oli iljettävän likaiset...=/ sen verran niitä näki kun se jotain näpräs!
Säälittävä Raukka on Sami Seliö, häpeäisit senkin sekasikiö.
Super_NOLOA! taitaa ollakin ihan perse äijä! Vittu jos on vitusti rahaan niin eikai se muutamasta kattilasta ole kiinni.
Typerys