MIKÄ KEVARI?! apua

kevariavailla

oon siis kevaria hankkimassa, mutta siinä on pieni ongelma, en tiedä mikä olisi hyvä ja senpä takia haluaisin mielipiteitä teiltä. oon miettiny kyllä enduromallia ja todennäkösesti 2t , hinta ei sais olla ihan hirvittävä koska en nyt mikään porvari kuitenkaan ole, mutta kertokaas rohkeesti omat mielipiteet ja kokemukset niin autatte jo paljon! toivoisin myöskin oikeasti asiallisia kommentteja aiheesta!!

6

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2t- 4t+

      no voisin sanoo että oon ollu tosi tyytyväinen omaan rakkaaseen yamaha ybr 125cc ei syö paljoa vakiona n3 litraa sataselle ja suht helppo virittää (jos on hommat hanskassa) tai jaksaa nettiä selailla illan. yamputhan on halpoja kestäviä luotettavia osatki on halpoja oli orginal tai kopio. vakiona lusmu mutta kaks iltaa ähersin töitte jälkeen ite ja yamppu kulki jo sen 150-160. vaikka joka puolella tietämättömät pellet väitää että ei niitä ilmajäähdytteisiä nelareita saa kulkemaan satasta kovempaa. ei pidä paikkaansa. joten suosittelen tuollaista vekotinta. onha ne kaks tahit kivoja ku ottaat piikkiä iha urakalla amutta otahan sitten huomioon että ne ei kestä paljo mitään! kokemusta on yhestä pyörästä ja toista kaks tahtii ei tule!!!

      • mitkä välit?

        Vaihdoitko uber-Yamahaan minkälaiset välit että sait kulkemaan ton 160 km/h?
        Vai saitko koneen kiertään vakiovälityksillä 14 000 rpm?

        Mulla vakio-yyberi ottaa mittariin 100 km/h mutta oon aika roteva 16-vuotias ( 182/82 kg). Viivalle tulijoista ei silti oo tunkua sillä vedän turpaan jos häviän.


    • HondaCBF125cc

      Minulla on Honda CBF 125cc 4 tahtinen, joka on yks laiskimpia kevareita ja kulkee noin 100km kun oikein kiihdyttää ja 110 kun on alamäki. Mutta kaiken laiskuuden sijasta se on erittäin luotettava ilmajäähdytteinen moottori ja kuluttaa noin 2-2,6 litraa satasella ja oikein hyvä ajaa vaikka pitkiä matkoja ja erittäin halpa. suosittelen!

    • Anonyymi

      Voiko mopon kilvet vaihtaa kievarin kilpiin jos mopoon vaihtaa uudet jarrut moottorin sun muun tarpeelisen? Apua!

      • Anonyymi

        ei voi


    • Anonyymi

      Jos haluaa ajaa selkä suorassa, niin Honda Varadero 125 on hyvä. Monet kevarit on naurettavan pieniä, aivan mopon kokoisia. Vanhoista malleista voi löytyä helmiä, Honda Shadow, Virago125 ja Sachs Roadster 125 isolla 650-kuutioisen rungolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1722
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1558
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      42
      1059
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      919
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      881
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      836
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      778
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      770
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      768
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      740
    Aihe