Martinan synnytys lähenee ja kertomansa mukaan isä siis tulossa mukaan, mikä onkin hyvä uutinen! Nimikin tyttärelle jo tiedossa :
Toivon mukaan kaikki sujuu hyvin.
Toivon mukaan kaikki sujuu hyvin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Sepä olisi hienoa, jos stefu menisi synnytykseen mukaan, ja alkaisivat kunnolla olemaan yhdessä. toivon todella, että näin kävisi, vaikka vähän epäilyttääkin.
Onnea kaikille osapuolille siinä sopassa!
Voi olla Stefulle aika horrorikokemus, jos tosiaan tulee sinne synnärille mukaan ja näkee kun Martinan toosa repeää ja kaikki ne eritteet, hyh hy...
Ei se näky, mutta se haju.
Mua ainakin säälittää jo marttiina sen verran, että toivon steffin menemään synnytykseen jne. kaikkea hyvää
Mä en jaksa edelleenkään sääliä tuota Martinaa. Itse hylkäsi kylmästi aviomiehensä ja lapsensakin, kun häipyi Stefanin matkaan ja kirjoitti blogeissaan, että nyt keskittyy tärkeimpään, eli musiikkiin. Miksi ihmeessä tuollaista pitäisi sääliä. Eihän Stefan ole edes ollut Martinan kihlattu, vaikka Martina on puhunut "miehestään".
Esko ja Victorian puolesta tuntui pahalta Martinan temppu lailliselle perheelleen. Ällöttävintä oli, että Martina sanoi peräti 3 kertaa Eskolle "tahdon". Ensimmäinen oli virallinen maistraattivihkiminen. Seuraavana kesänä avioliiton siunaus kirkossa. Ja kolmas kertajärjestettiin Eskon sukulaisille Kolumbiaan. Vai vielä sääliä tuommosta.
En mä usko että Steffe menee sinne mukaan :D Martina vaan sanoo noin joka haastattelussa, koska haluaa antaa kuvan että heillä menee tosi hyvin!
Martinan mielikuvitusmaailmassa Stefu voi mennä synnytykseen, mutta muuten ei kyllä varmasti mene.
Jos Martinan synnytys alkaa silloin, kun Stefan on drinksuilla nuorten naisten kanssa, mitä hyvin usein on, niin kyllä se Martina yksin sinne kättärille menee.
Jos Stefulla sattuu olemaan töistä vapaapäivä, eikä hänellä ole mitään erityistä tekemistä juuri silloin, kun synnytys käynnistyy, niin Martinan haave voi jopa toteutua.
Ei mene Steffe Martinan kaa synnytykseen IKINÄ!!!!! Martina VALEHTELEE KUTEN AINA.
Kakki hyvin.
Eihän Martinan isästä pitänyt olla tarkempaa tietoa. Onko nyt tullut kaapista?
Isä? Siis tuodaanko Kättärille bussilastillinen isäkandeja? Mahtuvatko edes saliin kaikki? Onko synnytys jäähallissa? Stadikalla?
Kansa luulee Lady Gagan palanneen, kun Maran jättivagina leviää näyttämöllä.
Jännä nähdä, minkä väriset hiukset tällä kertaa tulee. Viimeksi tuli punertavahiuksinen lapsi puolilatinolta.
Jonotuslippuja jaetaan ulosottovirastolla.
Martinasta oli kerrankin siisti kuva pikkumustassa, mutta mikä ihmeellinen turnu se puvun yläosa oli? Kuin villalangasta väännetty, vaikka kyse on siis "juhla-asusta".
Mikä ihme on turnu?
Minusta juuri se yläosa antoi puvulle ilmettä!
Hyi kamala, miten Martina voi taas vajota noin alas, että ottaisi häntä pettäneen ja nyt jo lukuisia uusia naisia omineen miehen synnytykseen mukaan!
Ei tolla itsensä alentamisella oikeasti ole mitään rajoja Martinan tapauksessa!
Itse en suostuisi moista iljetystä ottamaan lähellekään synnytyssalia!!!
Mara kuule RUKOILEE, että Steppaaja tulee saliin, jotta 7 saa juttua.
joko:
Mara oli kuolla
Sankarisynnytys
Kriisi
Helppo synnytys
Eiköhän Martti salissa urotekoon ylly
Miten olisi tosi-TV synnytys suorana lähetyksenä.
Voisi olla MTV3:n loppukevennys näytetään synnytys.
Palstan mielikuvitusmaailmassahan Martina ei edes ole raskaana ;D)))
takatukka steppuli!
Taitaa se synnytys mennä Martinalta vaginamonologin puolelle.
Ei Stefu sinne mene, Martinan tukihenkilöiksi menevät Siideri, Sunneva ja Kakki. Esko tuo Vikken paikalle vähän myöhemmin.
Alex moppaa lattian Siiderin ja Maran erityksen jäljiltä.
Will the road lead to the mill?
Where is a will, there is a bill
Missään tapauksessa ei kannattaisi ottaa synnytykseen mukaan, jos on erottu. Joku intimiteettisuoja pitää olla.
Martinalla on tosi huono itsetunto, kun suostuu tuollaiseen kohteluun. Minä olisin antanut Stefanille ajat sitten kengänkuvan persauksille. Ei kenenkään naisen pitäisi päästää itseään noin epätoivoiseen asemaan, että lapsen isällä on muut suhteet ja Martina kaikesta huolimatta toivoo "miestä" mukaan synnytykseen.
Kaikille teinäideille varoitus. Hankkikaa koulutus, työ ja kunnollinen mies. Ei tarvitse kokea noin hirveää elämää kuin mitä Martina elää.
Synnytyksen jälkeen voi ottaa venyneeseen mahanahkaan uuden tatskan:
Where is the milf, there is the bill.
Martina lörpöttelee höpö-höpö-juttujaan Stefanista mm. juorulehden toimittaja-ystävälleen jonka työnantaja omistaa tämänkin saitin Stefan sensijaan kiroaa exsänsä lausuntoja. Nimittäin Stefanilla on ollut jo piiitttkäään ihan uudet kuviot johon Mara mahtuu korkeintaan sivulauseessa. Ok no synnytykseen on lupautunut mutta sekään ei ole satavarmaa!!