Halusin tehdä leikkimielistä gallupia, nyt kun uusi äitiyspakkaus on vaihtumassa ja Kela-Kerttukin tuolla ilmoitteli ihmisten panttaavan hakemuksiaan.
Eli, milloin hait pakkausta (mielellään päivämäärä tai ainakin suunnilleen) ja milloin se sinulle tuli. Laita mielellään myös kumman pakkauksen haluaisit mieluummin, ja kumman sait ja LA :)
Eli näin:
Hain pakkausta 27.8.
Sain (pvm ja kumpi pakkaus, mulle ei ole vielä tullut)
Haluaisin 2012-pakkauksen
LA 14.11.2012
Mukavaa vauvan (ja pakkauksen) odotusta teille :)
Äitiyspakkaus
8
587
Vastaukset
- rv30
Hain pakkausta 24.7.2012
En ole vielä saanut edes päätöstä
Haluaisin 2011-pakkauksen
LA 7.11.2012- rv30
Päätös tuli 31.8. ja ensi viikon perjantaihin mennessä pitäisi pakkaus olla postissa. Saas nähdä onko. :)
- Anonyymi
Tuplamäärä kortsuja kun mamut suoltaa kakaroita kuin liukuhihnalta. Rajalla laitetaan häkkiin aivan kuin apinat eivät pääse karkuun. Tietääkö mamut miten kortsuja käytetään vai pitääkö tädin tulla neuvomaan. Ovat niin kovia panemaan ei mitään rajaa
- Elsa301
Hain heinäkuun lopussa, olisko ollut 26.7
Sain vuoden 2011 pakkauksen 20.8
Ei ollut kyllä väliä kumman saa, on tosi hienoa että tuollaisia paketteja jaetaan ylipäätään :)
LA 7.11.12 - Lehmus
Hain pakkausta 29.8.
Päätöstä ei luonnollisestikaan ole vielä tullut.
Eikä mitään väliä, kumpi pakkaus saadaan. Hienoa, että ylipäätään jaetaan tavaraa ilmaiseksi :)
LA 21.12.12 - mammam
Lukisin mielelläni muita esimerkkejä näistä käsitteelyajoista (: ?
- sepäse...
Me saatiin pakkaus jo keväällä (ei siis tota uutta). Pakko kommentoida, että käsittelyaika oli lyhyempi kuin kuvittelin! Kaksi viikkoa anomuksen jälkeen tuli päätös ja siitä viikko ja saatiin jo pakkaus. Tukien päätökset, joita hain samalla, tulivat tosi paljon myöhemmin.
- ...............
sepäse... kirjoitti:
Me saatiin pakkaus jo keväällä (ei siis tota uutta). Pakko kommentoida, että käsittelyaika oli lyhyempi kuin kuvittelin! Kaksi viikkoa anomuksen jälkeen tuli päätös ja siitä viikko ja saatiin jo pakkaus. Tukien päätökset, joita hain samalla, tulivat tosi paljon myöhemmin.
Mulla oli keväällä pakkaus kahden viikon kuluttua hakemisesta jo kotona muistaakseni. Yhtä nopeasti tuli päätökset äitiys- ja vanhempainrahoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-216110Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite895742Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993739- 1263732
- 1261494
- 571417
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301332- 381139
- 451123
- 271107