Halusin tehdä leikkimielistä gallupia, nyt kun uusi äitiyspakkaus on vaihtumassa ja Kela-Kerttukin tuolla ilmoitteli ihmisten panttaavan hakemuksiaan.
Eli, milloin hait pakkausta (mielellään päivämäärä tai ainakin suunnilleen) ja milloin se sinulle tuli. Laita mielellään myös kumman pakkauksen haluaisit mieluummin, ja kumman sait ja LA :)
Eli näin:
Hain pakkausta 27.8.
Sain (pvm ja kumpi pakkaus, mulle ei ole vielä tullut)
Haluaisin 2012-pakkauksen
LA 14.11.2012
Mukavaa vauvan (ja pakkauksen) odotusta teille :)
Äitiyspakkaus
8
506
Vastaukset
- rv30
Hain pakkausta 24.7.2012
En ole vielä saanut edes päätöstä
Haluaisin 2011-pakkauksen
LA 7.11.2012- rv30
Päätös tuli 31.8. ja ensi viikon perjantaihin mennessä pitäisi pakkaus olla postissa. Saas nähdä onko. :)
- Anonyymi
Tuplamäärä kortsuja kun mamut suoltaa kakaroita kuin liukuhihnalta. Rajalla laitetaan häkkiin aivan kuin apinat eivät pääse karkuun. Tietääkö mamut miten kortsuja käytetään vai pitääkö tädin tulla neuvomaan. Ovat niin kovia panemaan ei mitään rajaa
- Elsa301
Hain heinäkuun lopussa, olisko ollut 26.7
Sain vuoden 2011 pakkauksen 20.8
Ei ollut kyllä väliä kumman saa, on tosi hienoa että tuollaisia paketteja jaetaan ylipäätään :)
LA 7.11.12 - Lehmus
Hain pakkausta 29.8.
Päätöstä ei luonnollisestikaan ole vielä tullut.
Eikä mitään väliä, kumpi pakkaus saadaan. Hienoa, että ylipäätään jaetaan tavaraa ilmaiseksi :)
LA 21.12.12 - mammam
Lukisin mielelläni muita esimerkkejä näistä käsitteelyajoista (: ?
- sepäse...
Me saatiin pakkaus jo keväällä (ei siis tota uutta). Pakko kommentoida, että käsittelyaika oli lyhyempi kuin kuvittelin! Kaksi viikkoa anomuksen jälkeen tuli päätös ja siitä viikko ja saatiin jo pakkaus. Tukien päätökset, joita hain samalla, tulivat tosi paljon myöhemmin.
- ...............
sepäse... kirjoitti:
Me saatiin pakkaus jo keväällä (ei siis tota uutta). Pakko kommentoida, että käsittelyaika oli lyhyempi kuin kuvittelin! Kaksi viikkoa anomuksen jälkeen tuli päätös ja siitä viikko ja saatiin jo pakkaus. Tukien päätökset, joita hain samalla, tulivat tosi paljon myöhemmin.
Mulla oli keväällä pakkaus kahden viikon kuluttua hakemisesta jo kotona muistaakseni. Yhtä nopeasti tuli päätökset äitiys- ja vanhempainrahoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191632
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991468Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36864Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29839Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?36759Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50756Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56708Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37700Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42699Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37663