Huomenta ! Toivon että tästä apua.
Olette joskus katsoneet polkuani ja auttaneet minua hyvillä neuvoilla myös. Kiitos siitä.
Nyt siitä vuosia kun olen miehen kanssa seurustellut, ja sellaisen nyt kohtasin joka teki vaikutusta jollakin lailla minuun.
Kysyisinkin teiltä että miten tämä voisi jatkua.
Kaksi vierasta ihmistä alkaa tapailemaan niin onhan se aina vaikeaa.
Olemme yli 50v ja keskivärisiä ja syksyllä syntyneet.
Mies tuntuu hieman innokkaalta ja senpä vuoksi minä ahdistun välillä.
Näetkö tähän jatkuvuutta? Miehellä on kuntokin hieman huono sairauksia on. Itse olen aika hyvässä kunossa, ja sekin vaivaa minua, kun ei ota mitään terveydellisiä neuvoja vakavasti. Eli menee omien mielihalujensa mukaan. Tuntuu yrittää ottaa niinsanoekseni vallan minuun:-)
Toivon että tästä apua!
2
128
Vastaukset
- aivan muuten ihana--
Vielä nostan jos huomaisitte, kun olette joskus sanonut minulle juuri niinkuin tapahtuu ja antanut hyviäneuvoja.
Hei
tämä on aistillinen mies, jota ei määräillä. hänellä on omat reseptinsä elämään.
mutta niinhän sinullakin on, vanhat koirat kun eivät opi helpolla uutta......
sinulla on jonkinlaisia ahdistuksia, kannattaisi käydä niiden kimppuun rakkaudella. olet jyrkkä itseäsi kohtaan ja olet rakentanut näkymättömän muurin ympärillesi, ettei sinua voi enää kukaan loukata.
mutta samalla sinä estät herkkyyttä pääsemästä luoksesi. avaudu!
näen sillä lailla, että menet matkalle ja tapaat siellä vielä toisenkin mukavan miehen. siinä olisi juuri sellainen ihminen, joka kelpaisi sinulle heti. aivan kuin ostaisit kengät sovittamatta ja niistä tulisi sinun lempikenkäsi.
sinulla on muuten hyvä maku. osaat pienin vedoin saada suurta aikaan.
ehkä tämä mies tässä nykyhetkessä ei vielä saa sinua rakastumaan täysillä. mutta koita elää päivä kerrallaan ja nauttia siitä, että olet nainen! voisit olla hieman rennompi ja avaramielisempi itseäsi kohtaan!
kaikki suhteet eivät päädy avioliittoon, mutta suhteita ja kohtaamisia tarvitaan että pää pysyisi veden päällä.
t. Keskiyö
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721127
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä295533Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37531Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53474