detur alanya

sunny482

onko kokemuksia deturin turkin matkoista, hotelli alanya, retkitarjonta jne.?

5

490

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • travel56

      Deturi talvi-esitettä yritin etsiä mutta sellaista ei taida olla nyt missään,ja myös Deturin tarjonta aika pientä,Thaimaakin on jäänyt pois,olisikohan konkurssin enteitä?

    • reissutyttö

      Olen matkustanut monesti Deturin kautta Turkkiin.. Kerran oli meno lento todella pahasti myöhässä, meidät majoitettiin lentokentän lähellä olevaan hotelliin jossa sitten odoteltiin koneen lähtöä 22h! Mutta se taisi olla vaan huonoa säkää.
      Muuten olen ollut tyytyväinen, oppaiden toimintaan lentokentällä kohteessa ja matkan aikana. Jäänyt positiiviset kokemukset :) Kyseisessä hotellissa en ole ollut, mutta monessa muussa ja toivon että sinullekkin jää hyvät muistot ja fiilikset!
      Oikein ihanaa ja rentouttavaa lomaa!

    • kiero detur

      Kyseistä matkanjärjestäjää kannattaa varoa. Turkkilainen halpalentoyhtiötä käyttävä huonosti johdettu firma. Oppaissa ei juuri vikaa, mutta johto..

      Viimeksi vielä varastivat rahaa ihme verukkeella jota nyt eivät tunnustakkaan.

      • exterme matkat

        Varastivat tosin vain 200e meidän perheeltä, joten olkoon. Turkkilaista touhua:]
        Eikös deturin tilauskone eilen syttynyt tuleen? 27 loukkaantunutta. Ei ainakaan lapsia saisi viedä deturin matkalle, aikuiset ehkä pärjää jos hyvä tuuri..


      • ei detur never
        exterme matkat kirjoitti:

        Varastivat tosin vain 200e meidän perheeltä, joten olkoon. Turkkilaista touhua:]
        Eikös deturin tilauskone eilen syttynyt tuleen? 27 loukkaantunutta. Ei ainakaan lapsia saisi viedä deturin matkalle, aikuiset ehkä pärjää jos hyvä tuuri..

        Ei ikinä enään deturin matkalle, oppaat kielitaidottomia töykeitä eivät mitenkään avuliaita ja mikään ei ole niin kuin sanotaan, rahastusta ainoastaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      134
      742
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      700
    3. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      26
      638
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      627
    5. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      99
      624
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      619
    7. 42
      554
    8. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      521
    9. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    10. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      515
    Aihe