toivoton tilanne joka saralla

Olen 49-vuotias härkänainen, jolla on elämä kaikintavoin solmussa. Avoliitto vedellee viimeisiään, työrintamalla on epävarmuutta kaupunkimme samantyylisten yritysten kilpailun takia ja raha-asiatkin ovat mutkalla. Olen hakenut uutta asuntoa nykyisestä kotikaupungista, hakenut myös töitä niin täältä ja toisestakin kaupungista. Mitkä lienevät näkymät niin suhde-, työ- kuin raha-asioissakin. Voimat ja terveys menevät asioita pohtiessa. Lottovoitolla tai suurehkolla rahasummalla kuitenkin moni asia selkeytyisi, mutta rahat ovat tiukalla. Onko valoa tunnelin päässä? Ja kuinka pitkän tunnelin?

3

650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      näen sinut älykkäänä ja koulutettuna ihmisenä. kun jo kerrot olevasi härkä, niin on helppoa perustella siitä millainen naustiskelija ja työmyyrä sinä olet!
      härkä on ylipäätään yksi kaikkein parhaimmista horoskooppimerkeistä, jos niitä ajattelemme. mutta yleensä härällä on vahva terveys, se on vanhaa totuutta.

      mutta katsotaan noita kysymyksiäsi.
      näen toiveesi aviomieheesi vielä voimassaolevana, sinä et vielä ole antanut täysin periksi. olette päässeet yrityksessänne pitkälle, mikä on teidän molempien ansioita. olette puhaltaneet yhteiseen hiileen.
      mutta muutoksia minä näen, näin asiat eivät tule etenemään tulevaisuudessa.

      sinulle näkyy uusi suhde ja se on ongelmien/kommelluksien kautta kuitenkin hyvä. alku ei ole helppo, mutta lopussa näen selventävän kirjallisen viestin.
      viesti voi myös tarkoittaa miehen eropapereita ja jotakin muuta henkilökohtaista, niin tarkasti en nyt pysty näkemään näin nopeasti.

      työasiat eivät suju yksinomaan sinun omien käsiesi kautta. sinä tarvitset partnerin, joka on mukana selvittämässä ja hoitamassa asioita. mutta nekin näkyvät sujuvan hyvin.

      raha-asiat: siellä näkyy pientä vilppiä ja on vaikea "kiertää" veroja. parasta olla rehti ja tyytyä siihen, mistä ei tule huonoa omaatuntoa. rehellisyydellä saa ainakin yhden etelänmatkan kokoon.
      kun sinulla on hyvä kirjanpitäjä, joka näkyy minulle miehenä, sinä selviät asioistasi kohtuulisen hyvin. mutta kuitenkin rehellisen hyvin.

      mutta tuo kysymäsi tunneli! sen päässä paistaa niin kirkas valo, että tarvitset aurinkolasit. ei mitään hätää.

      t. Keskiyö

      • Anonyymi

        Joo samaa nuo äijät tuolla matkahuollon nurkalla selostivat..


    • Anonyymi

      Näen sinut härkänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      139
      2754
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      231
      2117
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      189
      1888
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      52
      1886
    5. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      26
      1690
    6. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      142
      1515
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      76
      1417
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1158
    9. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      310
      1005
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      875
    Aihe