Muutaman viikon käytön jälkeen ainoa häiritsevä tekijä octaviassa on natina edessä mikä tulee kuoppaisellä tiellä esille tai riittää jos painaa autoa edestä ,vaikea sanoa tuleeko moottoritilasta vai jousituksesta mutta sisälle asti kuuluu ihan hyvin,varmaan joku kumipusla sen äänen tekee ja crc-n lisäys auttaisi mutta mikä kumipusla voisi olla kyseessä? Autossa on vielä takuutakin mutta ei näin naurettavan asian takia kehtaa korjaamolle lähteä..
Mikä natisee?
repa
51473
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos autosi on takuunalainen,anna valtuutetun huollon korjata natina,vika se on siinä missä isommatkin murheet.
Ihmettelivät sitä huollossakin pariin otteeseen, vaihtoivat ensin alapallonivelenkin, mutta vika löytyikin jostakin etupään kumipuslasta joka vaati vain rasvauksen. Sen jälkeen ei ole natissut.
Siispä huoltoon vaan!
Täytyy se huoltoon raahata,varmaan samalla kun tulee kohta se 60 tkm huolto.
Oma ei ole (vielä) natissut, mutta viime talvena tyypattu koeajoauto natisi ja narautteli suuremmissa heitoissa esim. pihasta tielle kanttarin yli ajettaessa.
Tällä hetkellä murheena pienenä on metallinen narahdus/kilahdus jostain edestä alhaalta kuskin ovea suljettaessa.
Keskiviikkona menee auto huoltoon,epäili jotain kallistuksen vakaajan kumeja mutta kuulemma homma hoituu jokatapauksessa alle tunnissa ja takuun piikkiin joten no problem.