Voi ei

Mä näin unta sienistä ja se tarkoittaa ikävää yllätystä. Eli ei tartte odotaakaan mitään iloista yllätystä, tosin enpä odottais muutenkaan ;D
5120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikös sieniretki tarkoita että joku saa pian hyvää kastiketta vaikkapa pihvin kera? ;D

Äänestä
  • Ai kuka muka? ;D

    Äänestä

  • Tuskin voisi kirjoitti:

    Ai kuka muka? ;D

    tai joku muu mukava mies? ;D Osaatko kokata hyvin?

    Äänestä

  • Vaikkapa minä kirjoitti:

    tai joku muu mukava mies? ;D Osaatko kokata hyvin?

    kokata. nyt tulikin kiire sienimetsään. aaahhh, ihanaa pihviä ja sienikastiketta, kermaan tehtynä, nammmmm.

    Äänestä

  • Vaikkapa minä kirjoitti:

    tai joku muu mukava mies? ;D Osaatko kokata hyvin?

    miten sen nyt ottaa. Ihan kohtuullisesti ainakin. En mä nyt kuitenkaan oikeesti missään sienimetässä käy ;D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olin sieniretkellä kirjoitti:

Mä näin unta sienistä ja se tarkoittaa ikävää yllätystä. Eli ei tartte odotaakaan mitään iloista yllätystä, tosin enpä odottais muutenkaan ;D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu