Niin sitä vaan että joko se Sapokan venäläisvetoinen kylpylä avattu. Oltaisiin tulossa isolla porukalla täältä maalta sinne kylpemään.
Kylypylä
EL Reino
4108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On se jo auki - sitä kutsutaan Santalahdeksi. Tervetuloa, vähintään joka toinen sielläkävijä on ulkomaalainen, eli sovit hyvin joukkoon. Etenkin venäläiset rekkakuskit ovat ottaneet paikan omakseen.
missä rysssä siellä sontaa ja virtsaa joka helkutin paikassa ja onhan sitä tavaraa vessoissakin ja nekin pitkin lattiaa ja seiniä..
Ei vaan kaupungintalo myytiin eilen sadalla eurolla venäläiselle kalakauppiaalle, joka tekee ehkä viiden vuoden päästä kaupungintaloon kylpylän. Sata euroa on paljon rahaa siitä talosta ja tästä lähin venäläiset maksavat kaupungintalon juoksevat kulut, huollot ym ym.
No saako se yx persku vielä sitte parkkeerata siel takapihalla?