Tarjottiin töitä sellaisesta työstä, jossa joutuu autolla siirtymään hieman. No empä voinukkaa ottaa vastaan, koska lääkärin määräämä ajokielto. Työttömän elämä jatkuu normaalisti. saatana..
Tarjottiin töitä.
4
150
Vastaukset
- Mitä jos...
Tuli mieleen että tarvisitkohan lääkärin todistuksen työkkäriin ettei sulle tule karenssia?
- sussu*
Mites pitkään ajokielto jatkunut, millanen tilanne sen suhteen? Mietin, että joskushan ajokieltoa voi lyhentää, jos kohtaukset saadaan kuriin ja töissä tarvitsee autoa. On siis tapauksia, joissa kohtaukseton ollut pitkään, syystä tai toisesta kohtaus tullut ja lääkitystä pitänyt muokata..näin ajokieltoa on saattanut ensin olla se vuosi, mutta lyhentynyt esim. puoleen vuoteen, jos kohtaukset saatu hyvin kuriin.
En tosin tiedä tilannettasi ja ymmärrän tuon pahan mielesi.. itsellä töissä välistä pitäisi kuskata asiakkaita, vaan itsehän en sitä saa tehdä.. ei sinänsä haittaa, mutta itsellä on aina se tunne, että tässä taas järjestellään asioita minun takiani... - Tiedonkulkua?
Kai sulla se AJOKORTTI on??? Jos on niin tieto tuskin kulkenut kytille asti 99% varmuudella.. Mulla oli ajokielto epilepsian takia n.3v ja meinasi kortti lähteä sinä aikana 2krt. ylinopeuksien takia ja ajoin myös mp-kortin!!!
- ....................
Vastuutonta ajella ajokiellon aikana!!!!!! Et ole liikenteessä yksin!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup665341Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1324165Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.771722- 631395
- 2611107
- 471092
Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E120917Ajattele, miten häviävän pieni
todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim43762Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast31693Pieni vinkki miehelle
Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.38652