Kämppis Turkuun

kämppisTurkuun

Moikka!

Olen 20-vuotias tyttö Turusta ja etin itelleni kämppistä Nättinummessa sijaitsevaan kaksiooni. Nättinummi on Ikean lähellä. Asun kivassa ja viihtyisässä 2007 valmistuneessa kerrostalo kaksiossa. Vuokra olisi puoliksi jaettuna vähän päälle 300 euroa ja lisäksi vesi ja sähkölasku joka tulee tasauslaskuina. Kumpaakin vettä sekä sähköä kuluu omassa käytössä vähän, joten ne laskut eivät paljon ole.

Tilaa on 58,5 neliötä, johon kuuluu sauna ja lasitettu parveke. Asunnossa on hyvin tilaa kahdelle ja nukkuminen onnistuu joko jaetussa makuuhuoneessa mihin mahtuu kaksi sänkyä tai olohuoneessa vuodesohvallani. Minulla on myös pyykinpesukone, joten sekin asia on kunnossa. Keittiön varustukseen kuuluu jääkaappi ja pakastin, kahvinkeitin, mikro, vedenkeitin, leivänpaahdin, tehosekoitin ja uuni. Keittiö koneet ja astiat voivat olla yhteisessä käytössä, mutta tietysti omiakin saa tuoda:) Omistan myös akvaario kaloja, mutta en muita eläimiä. Jos itselläsi on eläimiä nekin saa mahdollisuuksien mukaan muutta kkanssa.

Asuntoni on siis Nättinummessa kivalla ja rauhallisella paikalla, mutta hyvien kulkuyhteyksien päässä keskustasta. Bussi menee ihan taloni vierestä keskustaan 10-minuutin välein ja matka keskustaan kestää n.15-20 minuuttia. Pyörälläkään sinne ei kestä kuin 20 minuuttia:)

Sitten vielä vähän lisää itestäni. Elikkäs olen työelämässä ja olen kaupassa töissä, joten työaikani on normaalisti 06-14. Työn lisäksi harrastan paljon liikuntaa ja olen kavereiden ja perheeni kanssa, joten en kovin paljon ehdi olla kotona. Olen luonteeltani sopeutuva, sosiaalinen, iloinen, huumorontajuinen,luotettava, rento...Olen myös siisti, mutta en kuitenkaan mikään nipottaja siisteydestä:D En harrasta kovin paljon bilettämistä ja sillonkin kun biletän/menen baariin niin alotteluja ei oo mun luona, joten siitä ei tarvii huolehtii...:D Jos on jotain kysyttävää tai kiinostuit ilmotuksestani ni otappa yhteyttä:) ja muuttaa saa vaikka heti:)

5

309

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kämppisturkuun
      • Kämppäänkaveriksi

        Jokos olet kämppiksen löytänyt kun itselläni olis kans tarkotus nättärist löytää joku kämppä..?
        Tarkotus olis muuttaa hiukan lähemmäs työpaikkaa ku nyt vähän pitkä työmatka.
        Olen kohta 22 vuotias miehenalku.


    • Henna

      Olen 19v, ja minä voisin vaikka heti muuttaa kämppäkaveriks. Mulla olis Suomenlapinkoira Santtu, ja saan siis ottaa mukaan?

      Laita mulle sähkärii osoitteeseen: [email protected]
      Jos siis kiinnosti, ja voidaan jutella viellä lisää.

      • salla

        Moikka:)laitoin sulle mailia pari päivää sitten:) tuliko maili perille?:)


    • kämppisturkuun

      En oo löytäny vielä:) Laitatko vaikks sähköpostiin vähä lisää itestäs:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      598
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      46
      577
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      556
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      182
      500
    Aihe