Moikka!
Olen 20-vuotias tyttö Turusta ja etin itelleni kämppistä Nättinummessa sijaitsevaan kaksiooni. Nättinummi on Ikean lähellä. Asun kivassa ja viihtyisässä 2007 valmistuneessa kerrostalo kaksiossa. Vuokra olisi puoliksi jaettuna vähän päälle 300 euroa ja lisäksi vesi ja sähkölasku joka tulee tasauslaskuina. Kumpaakin vettä sekä sähköä kuluu omassa käytössä vähän, joten ne laskut eivät paljon ole.
Tilaa on 58,5 neliötä, johon kuuluu sauna ja lasitettu parveke. Asunnossa on hyvin tilaa kahdelle ja nukkuminen onnistuu joko jaetussa makuuhuoneessa mihin mahtuu kaksi sänkyä tai olohuoneessa vuodesohvallani. Minulla on myös pyykinpesukone, joten sekin asia on kunnossa. Keittiön varustukseen kuuluu jääkaappi ja pakastin, kahvinkeitin, mikro, vedenkeitin, leivänpaahdin, tehosekoitin ja uuni. Keittiö koneet ja astiat voivat olla yhteisessä käytössä, mutta tietysti omiakin saa tuoda:) Omistan myös akvaario kaloja, mutta en muita eläimiä. Jos itselläsi on eläimiä nekin saa mahdollisuuksien mukaan muutta kkanssa.
Asuntoni on siis Nättinummessa kivalla ja rauhallisella paikalla, mutta hyvien kulkuyhteyksien päässä keskustasta. Bussi menee ihan taloni vierestä keskustaan 10-minuutin välein ja matka keskustaan kestää n.15-20 minuuttia. Pyörälläkään sinne ei kestä kuin 20 minuuttia:)
Sitten vielä vähän lisää itestäni. Elikkäs olen työelämässä ja olen kaupassa töissä, joten työaikani on normaalisti 06-14. Työn lisäksi harrastan paljon liikuntaa ja olen kavereiden ja perheeni kanssa, joten en kovin paljon ehdi olla kotona. Olen luonteeltani sopeutuva, sosiaalinen, iloinen, huumorontajuinen,luotettava, rento...Olen myös siisti, mutta en kuitenkaan mikään nipottaja siisteydestä:D En harrasta kovin paljon bilettämistä ja sillonkin kun biletän/menen baariin niin alotteluja ei oo mun luona, joten siitä ei tarvii huolehtii...:D Jos on jotain kysyttävää tai kiinostuit ilmotuksestani ni otappa yhteyttä:) ja muuttaa saa vaikka heti:)
Kämppis Turkuun
5
242
Vastaukset
- kämppisturkuun
Ai niin ja mun sähköposti osoite on: [email protected]
- Kämppäänkaveriksi
Jokos olet kämppiksen löytänyt kun itselläni olis kans tarkotus nättärist löytää joku kämppä..?
Tarkotus olis muuttaa hiukan lähemmäs työpaikkaa ku nyt vähän pitkä työmatka.
Olen kohta 22 vuotias miehenalku.
- Henna
Olen 19v, ja minä voisin vaikka heti muuttaa kämppäkaveriks. Mulla olis Suomenlapinkoira Santtu, ja saan siis ottaa mukaan?
Laita mulle sähkärii osoitteeseen: [email protected]
Jos siis kiinnosti, ja voidaan jutella viellä lisää.- salla
Moikka:)laitoin sulle mailia pari päivää sitten:) tuliko maili perille?:)
- kämppisturkuun
En oo löytäny vielä:) Laitatko vaikks sähköpostiin vähä lisää itestäs:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272014
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1021805Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?831611Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611464Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331162- 1101083
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm511053Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471046- 731036
Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44993