Kääpiön sisäsiisteys ei onnistu..

kääpiö_tär

Hei! Meillä on pieni kääpiökoiratyttö, vajaan vuoden ikäinen. Mietin vaan, kun ei oikein opi millään sisäsiistiksi. lisäksi ei pissaa & kakkaa siihen tarkoitukseen laitetulle sanomalehdellekään, vaan lykkää sitä ulostetta pissiä vähän niin kuin joka puolelle kotia.. :( Mitäs tässä voisi tehdä?

Meillä on siis 2 kääpiökoiraa ja toinen hanskaa tämän sisäsiisteyskuvion, mutta tämä nuorempi ei millään tahdo sisäistää.. sitten kerran on tuonut ulkoa (pihalta) kakkapalasen ja kantanut jopa sohvalle. :( Miksi?

Koirat ovat silti molemmat hyvin rakkaita eikä tämä maailmaa kaada, mutta kysyn neuvoa silti! Kumpikin on tyttö.

1

219

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mustikka

      Kääpiökoirilla voi olla ongelmia sisäsiisteyden kanssa. Kärsivällisyydellä ja johdonmukaisella koulutuksella koiralla on kuitenkin paremmat valmiudet oppia sisäsiistiksi.

      Miten usein ja milloin käytät koiraasi ulkona? Miten reagoit ulostulleeseen tuotokseen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      416
      1971
    2. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      148
      1447
    3. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      175
      1428
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      118
      1353
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      28
      1156
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      897
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      892
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      62
      724
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      665
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      645
    Aihe