Olen tulossa lähiaikoina Tampereelle viikonlopun viettoon, joten haluaisin tietää, mitä ravintoloita on tarjolla nelikymppisille? Paapasta olen kuullut, mutta onko muita kivoja paikkoja, joissa ihmiset käyvät? Mitään humppamestaa en kuitenkaan ole hakemassa.
Kiitos jo etukäteen!
AIKUISTEN MENOPAIKAT?
12
5612
Vastaukset
- Määäkin
Mua kiinnostas kans tietää noi 40 menomestat. Pliis.
- JuhaEerikki
Hyvä Pubeja löytyy ainakin vaikka millä mitalla. Olutravintola Plevnassa kannattaa poiketa ainakin ottamassa vauhtia. Paappa on kans hyvä, mutta lähinnä Jazz-klubi.
Hämeenkadulla on ainakin Teerenpeli, Vanha posti, Olds Bricks Inn jne. OK pubeja.
Jos varsinaisia bailu-paikkoja etsit jossa voi tanssia hönössä niin vaikea suositella kun useammassa paikassa tosiaan on pelkkää nuorisoa tai sitten sitten humppaa.
Itse kävisin ainakin katsastamassa uuden Nightclub Tähden joka tuli entisen ravintola Hämeensillan tilalle (Hämeenkatu 13). On kaupungin parhaat näkymät ainakin ulos Tammerkoskelle. Lehdessä sanoivat olevansa suunnattu 35-45v porukoille.Kiitos paljon, JE! Kuule missä se Plevna sijaitsee? En todellakaan tunne Tamperetta kovin hyvin, joten tarviin aika eksaktit koordinaatit ;)
Jahka nyt noi mainitsemasi pubit käyn kiertämässä, niin katotaan sitten, onko tytöstä vielä Tähteen HÖNÖSSÄ tanssimaan...- ....
minkula kirjoitti:
Kiitos paljon, JE! Kuule missä se Plevna sijaitsee? En todellakaan tunne Tamperetta kovin hyvin, joten tarviin aika eksaktit koordinaatit ;)
Jahka nyt noi mainitsemasi pubit käyn kiertämässä, niin katotaan sitten, onko tytöstä vielä Tähteen HÖNÖSSÄ tanssimaan...Eiköhän osoite löydy tuolta: http://www.plevna.fi/
- Simo.
Vaikea sanoa kun ei tiedä ihmisestä.
Alkoholistit etsii ravintoloita, uskovaiset hengellisiä tilaisuuksia, teveet heterot esim. paritanssipaikkoja, terveet lesbot jotin naisten salsa tunteja, opiskelijat lujentoja ja seminaareja, terveet aseksuaalit urheilukilpailuja ja urheilumahdollisuuksia.
Kerro vähän isestäsi niin esitään sinulle paikka. - vcxvcxvxcvxc
Jos haluat tanssia niin Gloria on todennäköisesti paras. Jos et välitä tanssia niin rauhallisempia paikkoja on paljon.
- niijoo
Mutta eikös nuo yllä luetellut paikat, tai ainakin useammat niistä, ole kansoitettu kakskymmpisillä kersoilla? Hyvähän se on mainoksissa väittää että asiakaskunta on ka. 40v mutta todellisuudessa siellä on asiakkaita haalimassa/muuten vaan lihatiskillä esittelyssä just ne 18-20v työttömät/opiskelevat muijat..
Hei, ISO kiitos kaikille, jotka ovat vastanneet mulle! Kävin tosiaan jo paikan päällä katsastamassa noita menopaikkoja, ja tosiaan Tähdessäkin tuli käytyä. Ei mielestäni mikään kovin ihmeellinen paikka, aika vaatimaton suorastaan se karaoke-puoli: tosi pieni, ahdas ja synkkä paikka. Jäin kaipaamaan kunnon discomeininkiä sen sijaan, että kaikentasoiset laulajat (karaoken vetäjäkundi oli TOSI HYVÄ!!) vetivät lempparibiisejään kuka minkäkinlaisella menestyksellä. Ei silti, sitähän se karaoke on, mutta Oikea Disco olisi ollut paljon parempi mielestäni.
Se isompi puoli Tähdessä oli pyhitetty illan esiintyjälle, joka tällä kertaa oli joku tangorimpsukka eli evvk. Varmaan siellä on ihan hyvä meininki, jos on hyvä esiintyjä ja tanssilattialla tilaa tanssia.
Tampere on niin kiva kaupunki, että aion tulla kyllä toistekin, ja ajattelin katsastaa sen Glorian, ehkä. Vai onko todellakin niin, että siellä käy valtaosin vain parikymppisiä nuoria?
Kivaa syksynjatkoa ihan kaikille,
toivoo minkula- tumppi3600
tiikerihai
on ihan hyvä
ainakin on karaoke
löytyy hämeenkadulta
stockmannia toisella puolen - Anonyymi
Lauantaina tulossa.
- Anonyymi
Missä se mixei on ?
- Anonyymi
Tampereellako menopaikkoja.?? Jäyhät harmaat Tamperelaiset. . eipä oikein menoa löydy täältä.
Ellei satu joku Pirkanmaan ulkopuolelta tulemaan vaikka Hovi Poikaan tai Tillikkaan[Keskustorilla].
On nää paikalliset niin pinttyneitä kivikasvoja kuin olla ja voi. Saituus elää Pirkanmaalaisissa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san846033- 1422513
Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri1052272Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo252218Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en372179Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on
Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a671625Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81361- 391335
Kunnanvaltuusto koolle heti
Tämä on erittäin vakava tilanne 17 hakkiita oli hyrylle mutta Kas kummaa kaksi hakkiota loppusuora oli Kainuusta ja Brys291309Sähköautoa vaikea hankkia koska latauspisteet puuttuu
Suurimmassa osassa taloyhtiöitä joiden talot rakennettu 2018 tai aiemmin ei latauspisteet ole sellaisia että sähköautoa631289