Jesse kiusaa Moosesta sanomalla hänestä Moose, vaikeissa olosuhteissa kun isot elävät vieläkin, Alaskassa. Faijansa lyö Jesseä välillä salamallaan kynsillekin, mutta Jesse on tottunut, faijansa kun on vanhus ja menettää huumorintajuaan pikkuhiljaa, varsinkin jos hänen kavereitaan pilkataan. Mahakas on Mooses vieläkin. Heimon päällikkönä sitä ei voi välttää, kaikkea kun eteen aina kannetaan. Naisetkin ovat luotaan lähteneet mahakkaina. Minäkin tein kerran virheen, vitsailin että Magdalenan Maria olisi Jesselle "maharadja", ja niin vain sain pienen salaman. Tutkimattomia ovat minullekin herrojen tiet aina olleet, en vieläkään ymmärrä Jessen vitsiä: Sinä pääset lukemattomien neitsyeiden sivuovesta. Pelkään että se ovi ei ole taivaissa. Pitäisiköhän minun vyöttää itseni? :)
Kaikki etsivät eivät aina löydä, saati ymmärrä mitä ovat löytäneet. Saati sitten että osaisivat etsiä oikeita asioita. Kauan sai Jessekin etsiä, kunnes löysi oiket sanat Lasarukselle. Ylösnousemuksessa olivat molemmat iloisia, kumpikin olivat löytäneet jotain tarpeellista. Patja tosin haisi, mutta Jesse haisteli viiniä.
H.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hupaisa asia
Mä tosiaan sanon että mosse. Taannoinen pääministeri Lipokas, ei ollut kovin innostunut asiasta :D
=DW=
Jesse kiusaa Moosesta sanomalla hänestä Moose, vaikeissa olosuhteissa kun isot elävät vieläkin, Alaskassa.
Faijansa lyö Jesseä välillä salamallaan kynsillekin, mutta Jesse on tottunut, faijansa kun on vanhus ja menettää huumorintajuaan pikkuhiljaa, varsinkin jos hänen kavereitaan pilkataan.
Mahakas on Mooses vieläkin. Heimon päällikkönä sitä ei voi välttää, kaikkea kun eteen aina kannetaan.
Naisetkin ovat luotaan lähteneet mahakkaina.
Minäkin tein kerran virheen, vitsailin että Magdalenan Maria olisi Jesselle "maharadja", ja niin vain sain pienen salaman.
Tutkimattomia ovat minullekin herrojen tiet aina olleet, en vieläkään ymmärrä Jessen vitsiä:
Sinä pääset lukemattomien neitsyeiden sivuovesta.
Pelkään että se ovi ei ole taivaissa.
Pitäisiköhän minun vyöttää itseni? :)
H.
Olkoot vaan.
Juudas on Jusse, Pietari Pisse, Paavali Passe jne.
"Jesse on alkuaan hepreaa ja merkitsee "Jumala on olemassa"
http://fi.wikipedia.org/wiki/Jesse
"."
Kukas näin fiksu on?
H.
Wiki-Pekka. As you see.
"-"
Kaikki etsivät eivät aina löydä, saati ymmärrä mitä ovat löytäneet.
Saati sitten että osaisivat etsiä oikeita asioita.
Kauan sai Jessekin etsiä, kunnes löysi oiket sanat Lasarukselle.
Ylösnousemuksessa olivat molemmat iloisia, kumpikin olivat löytäneet jotain tarpeellista.
Patja tosin haisi, mutta Jesse haisteli viiniä.
H.