Tervehdys! Olen pian muuttamassa Tampereelle töihin ja etsiskelen kavereita suunnilleen 20-35 vuotiaista, mutta ei niin väliksi vaikka olisitkin vanhempi/nuorempi. Itse olen 84-syntynyt, jonkun verran valokuvausta harrastava nainen ja vähän myös japanilaiseen kulttuuriin hurahtanut hörhö. Olisi kiva tutustua uusiin ihmisiin, sillä Tampereelta en entuudestaan tunne ketään ja itse kaupunkia vielä vähempi. Tykkään lauta-ja konsolipeleistä, kaupungin sykkeestä, kirpputoreista jne.
Jos ilmoitukseni kolahti yhtään, viestiä voi laittaa tuohon nimimerkille tai tähän ketjuun. ^^
Jos ilmoitukseni kolahti yhtään, viestiä voi laittaa tuohon nimimerkille tai tähän ketjuun. ^^
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulle voisit laittaa sähköpostia, tykkään valokuvauksesta, lautapelailusta kirppareista, et ne ainaki sopii meil yksiin. :) oon 2 lapsen äiti mut musta saa seuraa kyl aina välillä illanvietoon ilman lapsiakin. :) sähköpostiosoite on [email protected]
Täällä olisi yksi samanikäinen tyyppi, joka on pitkälti jäänyt koukkuun juurikin pelaamiseen (sekä tietokoneella että ihan perinteisiä, GO-lauta ja kivetkin löytyy kaapista mutta ei kaveria pelaamaan) ja katson paljon animea plus luen mangaa, joka onkin valloittanut puolet pienestä kirjahyllystäni ;)
Muuten harrastan ruoanlaittoa, keramiikkaa, piirtämistä, haaveilua/uneksimista... Asustelen Valkeakoskella (35km Tampereelta) pitkäaikaisen miesystävän kanssa.
Jos yhtään innostaa, niin heittele viestiä; [email protected]
Sen verran hyvät bussiyhteydet on tässä välillä että ihan irl-kaveriakin olisi siis tarjolla :)