jumalan armosta, tuleeko meitä. mainitsin siitä täälläkin.
tiesin että
kyse oli
17378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jumalalla ei taida olla mitään tekemistä suomi24 palstan kanssa. Eiköhän Hää hoida asiat muulla tavoin :)
en oo mikään hihhuli :)
Joo, ap tietäisitpä vaan... niin totta kun nimeni on......!!
uskonnoilla aika vähän yhteistä, mihin tuo "hihhuli" yleensä liitetään. kuitenkin minun ja hänen voinut olla hankala ymmärtää toisiamme, jos ei voi käsittää jumalan valtakuntaa maan päällä.
on antanut meille suun jolla puhua, korvat joilla kuulla, kädet jotka kietoa toisen
ympärille ja kyvyn tuntea...käyttäkäämme niitä parhaamme mukaan...silloin
meitä tulee, jos on tullakseen.
luojan toimia meidän kauttamme.
näin.
Mitä sydän on täynnä, sitä suu puhuu.
Hedelmästään jokainen puu tunnetaan.
Mitä tahansa te uskossa rukoillen pyydätte, sen te saatte.
..mitä olen tie, totuus ja elämä..ei kukaan pääse Isän luo muuten kuin minun kauttani.
"Mitä sydän on täynnä, sitä suu puhuu."
Tästäkö on lähtöisin asenne, että epäkohdista ei saa puhua?
Entäs "tee toiselle kuten itselle haluaisit tehtävän" ja "rakasta lähimmäistä kuten itseäsi" -tyyppiset tekemisen käskyt? Haluavatko pahantekijät, että heillekin tehdään pahaa, toivovat kostoa?
yliluonnollinen kirja, sehän lukee siellä kirjan alussa. Itse kritisoin ajoittain, mutta en voi leikitellä sen pyhällä sisällöllä. Raamattuhan tuomitsee ne jotka leikittelee, ja palkitsee sen sanalle kuuliaisen. Sitä lukemalla ymmärtää, se ei ole kirja jota tulee tulkita orjallisesti. Alkuperäisestä raamatusta on poistettu mm. yksi naisen kirjoittama teksti ja mm. Tuomaksen evankeliumi..onhan noita.. ajattelen Raamatusta hyvinkin epäilevästi, esim. aviorikos, Jessus sitä ylistystä...mut olis kivitetty jo aikoja sitten. Raamatun salaisuus on siinä, että jos sitä sanasta sanaan uskoo, elää elämäänsä sen mukaisesti niin.. paskaan astuu, Jumalakin nauraa niille. Pieni pilke pittää olla. Itse pidän kaikkia uskontoja oikeina, koska ne on kaikki samaa. Kalevala, Edda, kreikkalainen ym mytologiat jumaltarustot, itämaiset opukset... ne on kaikkia osittain hyvinkin yhteneviä. Mutta ny ei jaksa ajatella muuta kuin öitä ja jokainen uskoo mihkä uskoo. "minä olen kuin huuhkaja autiomassa, kuin pöllö, joka asustaa raunioissa."
johtotehtäviin huomenna? ;D
menee kuppi poikineen :P
Paljon on suomi24 nimen alla palstoja, ja kun hieman surfailee huomaa, että kullekin niistä on jämähtänyt joutoluuseri , jolla ei ole oikeastikaan korvaavaa elämää netti-istumiselle.
jotakin muuta kun istut ikituolissasi hakien netin palstoilta jotain mikä osuu sinun mielestä tiettyyn henkilöön? Jääkö sulla aikaa mihinkään muuhun?
Siinä on tosiaan sulla tekemistä, kun "hieman surfailet" kaikilla suomi24-palstoilla.
Kiva jos jollain on noin paljon joutoaikaa, fiksu ihminen käyttäisi sen johonkin muuhun
Niin se on. Uskomalla asiaan kaikki on mahdollista. On niin valtava ikävä yhtä ihanaa miestä joka sydämeni vei.
Jäänyt tuo yhteydenpito korkeampaan voimaan aika vähille. Lienee sitten mun kohdalla tullut päätökseen että toi likka saa pärjätä ihan omillaan.