Mielipiteitä Kaarinan Ykköstien kirpputorista?
kaarinan ykköstien kirppitori??????
17
5059
Vastaukset
- ohikiitäjä
kierrä kaukaa
- hih.
kirppitori.
- Mie vaan
Mie en ainakaan mee, enkä mie oo rassisti, mut en vaan mee
- 111,111
Ihan ok normi kirppis, varmaan hyviä löytöjäkin tekee riippuu siitä mitä hakee, älä aloittaja välitä noista vinkujien kommenteista, käy tutustumassa ja tee omat jophtopäätökset.
- kirppishirmu
Kirpputori muiden joukossa, oli jopa siisti toisin kuin eräät muut kirppikset. Paljon hyviä löytöjä tehtiin, tosin sehän on siitä kiinni mitä myyjät sinne tuovat myyntiin, ei omistajasta. Ja siistit vessat.
- eikö hiljemmalla s
Muuten hyvä, mutta tuo radion jatkuva pauhu ottaa hermoon.
Ja vielä joku rokkitörkykanava aina päällä.
Myyjät ja pitäjät ok.
Olisi edes hiljemmalla.Radio nimittäin. - hyllykiskuri
Ihan ok muuten MUTTA EMEK SCANIA muoviauto 2 x kalliimpi kuin uusi!(90€)?
Ylihintaista ei kannata pitää hyllyssä? Hyllykauppias pilaa maineen! - porkkana2
Myyjänä en suosittele. Tavaraa varastetaan älyttömästi. Itselläni ollut hylly 2 kertaa vuokralla. Mielestäni olen erittäin halvalla aina hinnoitellut tavaran ja näistä hinnoista hävikki noin 500 €. Joten en halua edes miettiä summaa jonka olen oikeasti hävinnyt. Nuo pitäjäthän eivät tarkasta ketään kuka kävelee kassin kanssa ulos tai jos tyhjennät hyllyn, niin eivät katso pusseja. Eli siis kuka vain voi pakata laukun ja kävellä ulos.
- Minä vain
Entäs muut kirpputorit Kaarinassa? Varastetaako sieltäkin? Mihin kannattaa viedä tavarat myyntiin?
- kirppisfani
Ahkerana kirpparin kiertäjänä ja myyjänä, tiedän sanoa että harvassa kirpparissa tarjotaan ilmaiseksi rajaton määrä vaatehälyttimiä myyjän käyttöön. Tietääkseni jokaisessa kirpparissa veloitetaan muutama euro niistä?? ;)
Minulta ei ole ikinä tarkistettu kasseja kun olen ollut myyjänä mutta toki pistokokeita tehdään Ykköstielläkin, esim serkulleni...Harvassa kirpparissa on mahdollisuus/aikaa tarkistaa kaikkia/kaikkien tavaroita ellei vahtimestaria ole palkattu työntekijäksi.- Anonyymi
Nykyään kiroilevia vanhoja äijiä istuu siellä kahviossa. Ei kiva kun lapsiakin käy paljon vanhempien kanssa. Ja nykyään kassalla oleva neitonen ei tervehdi juuri koskaan kun tulee sinne sisälle, eikä katso silmiin edes kassalla asioidessa. Ja kaikenlaisia ulkomaan kieltä puhuvia isoja miehiä pyörii hyllyjen välissä välillä lakaisemassa paikkoja ja järkkäämässä tavaroita hyllyissä. Talkoolaisia vai työntekijöitä?
Ja välillä viereisen ruokapaikan omistaja tai rouva kiertelee kaikki hyllyn välit läpi, heillä on oma ovi kirpparille ravintolastaan, omistavatko he edelleen paikan vai käyvätkö muuten vain?
Muuten tavara on ihan kohtalaisen hyvää, sehän on pääasia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyään kiroilevia vanhoja äijiä istuu siellä kahviossa. Ei kiva kun lapsiakin käy paljon vanhempien kanssa. Ja nykyään kassalla oleva neitonen ei tervehdi juuri koskaan kun tulee sinne sisälle, eikä katso silmiin edes kassalla asioidessa. Ja kaikenlaisia ulkomaan kieltä puhuvia isoja miehiä pyörii hyllyjen välissä välillä lakaisemassa paikkoja ja järkkäämässä tavaroita hyllyissä. Talkoolaisia vai työntekijöitä?
Ja välillä viereisen ruokapaikan omistaja tai rouva kiertelee kaikki hyllyn välit läpi, heillä on oma ovi kirpparille ravintolastaan, omistavatko he edelleen paikan vai käyvätkö muuten vain?
Muuten tavara on ihan kohtalaisen hyvää, sehän on pääasia.Mahdollisesti myyvät jotain muutakin kuin kirppispaikkoja omistajat. Outoa.
- Anonyymi
Porukkaa outoa liikkuu piha-alueella. Tummia miehiä.
- Anonyymi
Onko Kaarinassa muita kirpputoreja, kuin tämä Ykköstien kirppari.
- Anonyymi
Hyvä kirpputori ja hyvä palvelu. Iso tila, siisti ja valoisa. Suosittelen! Eero.s
- Anonyymi
Jep
- Anonyymi
Aika tympeä asiakaspalvelu . Töykeä mies kassalla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4422936Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys202486Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372225- 1231971
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2491639Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081274Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861240Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71225Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511213Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281198