Ostin/maksoin ennakko maksun lapsen vuosikirjasta. Onko kokemuksia, onko joku huijaus juttu vai onko oikeasti vielä kirjaa tulossa? 4 vuotta sitten kävi myyjä kaupittelemassa. Näin myyjän vuosi taas kaupittelemassa ovelta ovelle ja kysyin kirjan kohtalosta. Meinasi, että tiedon kerääminen ja painaminen kestää aika kauan, että tulossa on... Mutta 4 vuotta?
Lapsen vuosikirja onko huijausta?
Huijattu?
2157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mikä ihmeen lapsen vuosikirja? Kuka kauppasi, ja kai sait kuitin maksusta, jossa ilmenee mm. alvin määrä? Kerro ihmeessä lisää. Kuulostaa pahasti siltä että sua on kusetettu.
Tilasin ensimmäisen kirjan , josta maksoin myös pienen etumaksun, Siitä n. 3 vuoden päästä tuli samaa kirjaa kauppaava ihminen taas ovelle. Innostuin ja ajattelin, että saan kaikille lapsille kirjat. Silloin kysyin myös ensimmäisestä kirjasta, miksi se ei ole ilmestynyt. Ystävällinen myyjä soitti kustantajalle ja tiedusteli asiasta. Sain silloin saman vastauksen, kuin sinä huijattu. Tästä odotin n. 1 vuoden ja kaivoin esille sopimukset ja soitin asiakspalveluun. Lähetin sitten kirjallisen peruutuksen heille ja ennakkomaksun sain takasin.