asia kysyjä

1148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Harkitse seuraavalla kerralla onko esittämäsi asia oikealla keskustelualueella. Mitä tulee esille nostamaasi kysymykseen on omana mielipiteenäni seuraavaa: kotisivut ovat erinomainen tapa välittää tietoa rajatulle ihmisryhmälle ILMAISEKSI, jollei oteta kulutettua sähköä ja yhteyskustannuksia huomioon, haluaisitko itse esimerkiksi tekstiviestillä tiedottaa 20 hengelle? Lisäksi tämä tarjoaa mahdollisuuden ihmisille tarjota itse hankkimaansa tietoa eteenpäin. Eivät kotisivut ole vain exhibitionistien esittely tila.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sanni kirjoitti:

tämän linkin takana
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=654&posting=22000000004104153

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu