eli kyseessä tuonti subaru impreza wrx 1997 joka alkaa pätkimään kun ahdot nousee ja sen jälkeen ei kierrä kun 4500 ja pätkii kokoajan. Moottorin vikavalo syttyy ja koodiksi antaa että ilmaventtiilissä vikaa,mutta oon soitellu ympäriinsä ja kaikki ollu sitä mieltä että ilmaventtiilin rikkoutumisesta tuo oire ei ainakaan johdu. Joten arvauksia?
apua tarvitseva
apuatarvitseva
3266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Joo, ei noihin vikakoodeihin kannata uskoa, kyllä kaikki tietää paremmin. Itse olen jokseenkin vakuuttunut, että kottarainen on tehnyt pesän pakoputkeen. Siitä nuo oireet tyypillisesti johtuvat.
Olisko puolat? Tuolla aiheesta jotain... http://www.subaruclubfinland.net/bbs/viewtopic.php?f=6&t=35880&p=309883&hilit=impreza pätkii#p309883
Jos meinaat pesällä että putki on karstottunu niin epäilen vahvasti,on se sen verran saanu monoo. Puola,tulpat ja tulpanjohot vaihettu,autto noin 10minuutiks. Ahtopaineiden säätösolenoidi nakuttaa(vika ilmeni vasta eilen)se ei välttämättä oo rikki mut se vaihdetaan tänään kuiteski ja alipaineletkut käydään läpi..jos jollain tulee vielä jotain mieleen niin kiitän arvailuista!:)yrittäkää selittää mahdollisimman selkeesti että nainenkin ymmärtää:D