http://www.jamera.fi/mediapalvelut/kivitaloa_hankkivien_kannattaa_vaatia_sitovat_hinnat_ja_sisallot
Siinäpä se
8
242
Vastaukset
- Taivas varjele
Jämerän sivuilta lainattua tekstiä.
Jämerä-talojen runkomateriaalina on Suomessa kehitetty kevytbetoni, joka on luonnonmukaista, kestävää ja ilmatiiviinä energiatehokasta. Jämerä-taloja valmistuu vuosittain noin 300. Vuonna 2009 Jämerä nousi kivitalojen markkinajohtajaksi. Koko kivitalomarkkinoista Jämerällä on noin 30 prosentteja.
Markkinajohtajaksi ja minkä laskuopin mukaan?- yksvaan
Idiootit...... olette ajasta 2.5v jäljessä........!
Tuo kertoo tämän palstan tason.....
- tiedustelija49
On se törkeää valehtelua. Tänä vuonna totuus on noin 15 - 20 yksittäistä omakotitaloa. Laitahan viesti, jos olet nähnyt jonkun rakentavan Jämerää.
- Häpölöpsis
Onhan noita. Pelkästään meikäläisem "reviirillä" on 2-3 rappaamatonta jämerää (eli tänä tai viime vuonna tehtyä). Nämä siis "iltalenkin kantamalla" havaittuja. Jämerä taitaa hyötyä forten ja aerocin menestyksen nostattamasta kevytbetonibuumista.
Lammit näyttäisi olevan vähenemässä kivitaloina. Luulen että ovat se firma joka on hävinnyt eniten markkinaosuutta eps harkoille. Tavallaan ihan luontevaa, että
Markkinoiden vanhentunein on se joka menettää uudelle innovaatiolle eniten. Maanpaineseiniä ja Kellareita lammista näköjään tehdään edelleen.
Eps:n lisäksi lammin markkinaosuutta syövät kehittyneemmät valuharkot kuten lakka. - Do.od
Häpölöpsis kirjoitti:
Onhan noita. Pelkästään meikäläisem "reviirillä" on 2-3 rappaamatonta jämerää (eli tänä tai viime vuonna tehtyä). Nämä siis "iltalenkin kantamalla" havaittuja. Jämerä taitaa hyötyä forten ja aerocin menestyksen nostattamasta kevytbetonibuumista.
Lammit näyttäisi olevan vähenemässä kivitaloina. Luulen että ovat se firma joka on hävinnyt eniten markkinaosuutta eps harkoille. Tavallaan ihan luontevaa, että
Markkinoiden vanhentunein on se joka menettää uudelle innovaatiolle eniten. Maanpaineseiniä ja Kellareita lammista näköjään tehdään edelleen.
Eps:n lisäksi lammin markkinaosuutta syövät kehittyneemmät valuharkot kuten lakka.EPS harkkovalmistajien kannattaisi kuitenkin ottaa oppia, ja pistää edes jotain detaljipiirustuksia näkyviin, jotta tavallinen tallaaja hahmottaisi, miten niitä käytetään. Nykyinen tapa missä vaan vihjataan että kaikki onnistuu ei oikein taida toimia taloa ostaville. Halvemmissa tuotteissa sellainen toki toimii.
- Saab 96
Live your dream. Oi niitä aikoja kun jämerätaloja vielä rakennettiin. Mutta niinhän se kaatui Saabikin.
- Jämerää se on
Tuntuu siltä, että Jämerää rakennetaan Suomenniemellä vastakin. Onhan se ehdottomasti paras kivitalorakenne ja nyt kun U-arvot tulevat uudessa seinäharkossa 0.17:a niin alkaa loppua kilpailijoilta argumentit. Luulisi myös hinnan tulevan uuden organisaation myötä alas.
- Hahhaahhhaaa!
Jaa oikein 0,17! Sehän on nykyään vähintä mitä voi olla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354243- 552945
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut462848- 302633
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.3322583Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s82575- 382179
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t541925Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta461673- 1411527