En nyt tiiä että tuliko oikeelle palstalle mutta kummini; minkä tasoinen näyttis on amd radeon hd7660d? Käykö esim adoben ae ps ohjelmiin(cs5.5) kuinka hyvin pyörittää?
Grafiikkakortti
2
230
Vastaukset
- ei pätki
Ei kuvankäsittely hirveästi vaadi näytönohjaimelta, Olennaisempaa on Ram muistin määrä. Hyvin se pyörii.
- hlb lupih p8 up i
Itse asiassa kuvankäsittely vaatii kaikista eniten näytönohjaimelta. Muistia tietenkin pitää olla, mutta sen tarve suurinta videoeditoinnissa.
Tuo kortti on ilmeisimmin amd.n uuteen prosessoriinkin integroitu ohjain ja läppäreissä se on integroituna, joten en usko sen olevan kovinkaan laadukas, ammattikortit maksavat muutaman tonnin.
Tässä esim. asiallinen ja edullinen näytönohjain kotikäyttöön:
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/47201/cqkmm/PNY-Quadro-FX-1800-768-MB-DDR3-PCI-Express-2-0
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin28010498IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3337376Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?861987Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1231741Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut791699Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61541- 1101201
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48989Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26848MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772