Attendo Kotka, hoivakoti, kokemuksia

yks vaan

Olisko kellään jakaa kokemuksia kys. firmasta työnantajana

7

951

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • !?

      Mitään hyvää sanottavaa ei yrityksestä ole. Ei ainakaan mun paikka.

    • keikkalainen

      Onko kenelläkään kokemusta Hoivakoti Atzaleasta joka sijaitsee Vantaalla ?

      • Kiinnostunut

        Entäpä Linnanharjun hoivakodissa Vartioharjussa? Huonoa olen kuullut , mutta kokemuksia?


      • Katselkaa rauhassa

        Viesti tulee hieman myöhään, mutta haluan kuitenkin antaa vastauksen kysymykseesi. Olin itse töissä Atzaleassa ja en suosittele kenellekään paikkaa joka haluaa säilyttää mielenterveytensä. Paikan omistaja, nainen, käyttäytyi todella epäasiallisesti ja kiusasi yhtä työntekijää jolle antoi loppujen lopuksi potkut. Päätöstä en ymmärtänyt. Samoin paikassa on ollut pitkään muutamia vakituisia hoitajia jotka eivät hyväksyneet uusia hoitajia ja heitä kyttäiltiin jatkuvasti ja puhuttiin selän takana pahaa. Onneksi hoivakoti on laajentunut ja paikka muuttunut fyysisesti Kaivokselaan ja nämä "vanhat" työntekijät ovat saaneet uusia työkavereita joka todella tekee heille hyvää. Eräälle keikkalaiselle ei maksettu palkkoja palkkapäivinä jonka jälkeen hän alkoi karhuta rahojaan ja joutui turvautumaana ylemmälle taholle tämän vuoksi. Kaikessa säästettiin joka kyllä näkyi vanhusten hoidossa.Huh ! Huh ! Onneksi ei tarvitse enää olla paikassa töissä.


    • Hoitsu

      Älä mene,huono työilmapiiri ja johdossa jotain outoa.Huono palkka ja paljon töitä.

    • niina95

      En tiedä puhutko kaupungin omasta vai yksityisestä. Kaupungin omasta ei kokemuksia, mutta yksityinen aivan mahtava paikka!

    • Anonyymi

      Ei kannata mennä kyseiseen firmaan. Ylitöistä ei makseta kuten kuuluisi ja siellä paha olla niin asukkaana kun työntekijänäkin, kun ajoivat palvelut alas ja hinnat ylös.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      164
      4292
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2494
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      155
      2151
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      81
      1308
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1261
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1162
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1132
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      103
      935
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      860
    Aihe