Nykyinen 607 tulee 10-vuoden ikään ja auto olisi tarkoitus vaihtaa. Perusteellisen harkinnan jälkeen jää nuo kaksi vaihtoehtoa jäljelle sekä vähän käytetty C6. Mitäs mieltä arvon raati on, mihin noista vaihtaisin? Bensa-auto kyseessä.
508 vai C5/DS5
607 2.2
8430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mun käsitys on se, että 508 on vähän urheilullisempi kun taas C6 on mukavampi. Ulkonäön puolesta 508.
508 on malli-iältään aika paljon uudempi ja muutenkin tulevaisuudessa varmaan paljon helpompi myytävä kuin kovin harvinaiseksi jäänyt C6. Siksi ottaisin itse 508:n mutta kyllä tuossa C6:ssa on puolensa varsinkin jos haluaa massasta erottuvan auton.
Kaikista noista saat ongelmia..mutta niihin olet tottunut tuon 607: skan kanssa varsinkin tuo 2.2 moottori, ehkä ranskisten v6 vielä huonompi, onnea valintaasi olet taistelija: tärkeintä ei ole auton toimivuus vaan se että siinä riittää korjaamista..!!!
Oho. Johan laukasit silkkaa paskaa! Kyseiset moottorit parhaimmistoa...
Kyllä ranskisten dieselit on kovaa kamaa. Tuttavan Renault megane meni vaihtoon kun mittarissa 470 tkm. ja oli ihan iskussa vielä. Voiko enempää vaatia ?
Eipä tuolla montaa ranskista näy:http://www.nettiauto.com/listAdvSearchFindAgent.php?page=1&sortCol=price&ord=ASC&id=84199837&tb=tmp_find_agent&posted_by=&new=&update=&PN[0]=adv_search&PL[0]=advSearch.php?id=84199837&tb=tmp_find_agent&PN[1]=search_results&PL[1]=listAdvSearchFindAgent.php?page=5&sortCol=price&ord=ASC&id=84199837&tb=tmp_find_agent&posted_by=&new=&update=
varmaan ne on edelleen ajossa paljon ajetut ranskikset eikä omistajat raski myydä ?
Aloittajan auto tulee 10v ikään ja hän haluaa vaihtaa uudempaan.Ymmärrettävää.
Häntä tuskin kiinnostaa tarjoamanne ikäloput ja loppuun ajetut.
Miksi siis vaivaudutte?
Mikäli haluat jatkaa persoonallisella kiesille ajelemista, niin C6 on silloin oikeastaan ainut vaihtoehto.
Kyllähän 508 ja DS5 hyvän näköisiä on, mutta se jokin niistä kuitenkin puuttuu.