Älkää vastatko linkeillä

Antakaa vastaukset selvällä suomenkielellä eikä mitään epämääräisiä linkkejä.
3368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Raukka kuvittelee olevansa vitsikäs kun laittaa linkin. Haluaa vaan makeilla osaavansa. Nuo linkkien laittajat ovat suurimpia kusipää ääliöitä maanpäällä. Luultavasti vielä homojakin. Ja muuten perverssejä. Ja pedofiilejä kaikenlisäksi.

Äänestä
  • Joskus on todellakin helpompaa laittaa linkki jossain tapauksessa. Harvalla on edes aikaa ruveta copy pastee ja kirjoittelemaan seikkaperäisiä ohjeita joka asiaan ja ongelmaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


linkitön kirjoitti:

Antakaa vastaukset selvällä suomenkielellä eikä mitään epämääräisiä linkkejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu