Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.
Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.
Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.
Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.
Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.
Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.
Vastaukset 13
Vanhimmat
muilla sen tekee lapset tai lemmikit :)
Tjaa,en usko.
Ainakin tänään se sotki...
Pitäähän vilinää ja vilskettä olla,muuten elämä muuttuu työksi.Eikös vain?
Juu, tottahan se on. Mutta miten tämä keskustelu viittaa ikävään, jonka nimisellä palstalla kuitenkin olemme?
laita kiinni, tai äänettömälle, ja ongelma on ohi!
Sepä se.Kun ei tiedä toisen elämän tilannetta,joutuu pohtimaan asioita monilta puolin.Nääs se hiton puhelin.
Sitä hiton puhelinta voi käyttää esim. siihen että voi kysyä toisen tilanteesta, ei tarvii niin paljon pohtia ;)
Mitä se puhelin tänään sotki?
tais olla sormet märkänä silloin
Sotkipahan yhden ohikiitävän tilanteen...
olisiko kuitenkin kuulunut .....räps *
Sanotaanko näin 21.31 ei pokka riitä. 21.33 viimo viikolla ja rupattelun.Jo vain,nyt joutuu vetäytymään yö puulle.Hywiä öitä kaikille.