Tuleeko kakku oksennettua helposti

öpyy

ulos? vai jääkö se johonki klönttiin? Eli tarkoitan esim. Frödingen pakastekakkuja(prinsessakakku,suklaakakku jne.) tai vaikka Ihanaa Daim kakkua?
kuinka helposti ulos tulee ja tuleeko ulos kaikki vai onko ongelmaa että esim puolet vain tulee pihalle? en haluisi kysyä tätä mutta en voi ittelleni mitään.

4

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NeroTohtori

      Syö paskaa niin oksennat helposti!

    • dippedappe

      Kakut tulevat vaikeasti, ainakin mulla. Toisaalta melkein mikä vaan tulee jäätelön kanssa helposti. Tai jos syö pohjalle vaikka ruisleipää, mitä vaan mikä on saman painoista kuin kakku. Mutta helppoa se ei ole :( ikävä kyllä.

      Kokeile jäätelökakkua? Se tulee helposti!

    • healthygirl666

      täytekakku on helppo mut kaikki suklaiset on liman takia vaikee saada ylös. prinsessakakku varmaan tuliski ylös ku se on nii hötöstä. juo paljo vettä samalla ku syöt ja välissä ku oksennat ni saat ulos melkein mitä vaan. nyt tuli ihan pro mia olo ku tällalailla jakelee näitä terveysvinkkejä :p

      • Uuopåaghjbekqkdz

        Haha joo terveysvinkkejä..:D ja nimimerkkinä healthygirl666


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6019
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      47
      4015
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4003
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      69
      3763
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2958
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2547
    7. 33
      2329
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2244
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2131
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      449
      1844
    Aihe