Eronnut pari vuotta sitten, mulla kaksi lasta,,, Viestitellyt miehen kanssa, joka on varattu. Olemme tunteneet toisemme vuosia. En saa ajatuksia pois miehestä, enkä haluakaan... Tiedän,että tunteita on myös minua kohtaan... välillä tavattukin.. Haaveilenko turhaan hänestä...
Haaveilee
2
67
Vastaukset
Hei
sinä olet vielä keskeneräinen omenanraakile, joka ei ole vielä aivan valmis uuteen suhteeseen. toki sydämesi itkee yksinäisyyttään, sinä et silti vielä kaikin puolin usko omaan itseesi. itsetuntosi on saanut niin ison kolhun, että sitä on vielä korjattava.
sinä tarvitset parempaa, kuin tämä tapailemasi mies!
mietit raha-asioita, jotka liittyvät lapsiin. ne sujuvat hyvin! nuori poika tulee saamaan stipendin tai tukiaisen ja opiskelemaan sitä myötä.
tämä haaveilemasi ei taida erota taloudellisista syistä, ne painavat paljon vaakakupissa. minulle nousee myös mieleen mies, johon liittyy jääkiekko.
se mies on sinua vanhempi, mutta erittäin fiksu. siinä olisi sinulle haastetta ja iloa.
t. Keskiyö- härkä73
Mitä tarkoitat taloudellisilla seikoilla tämän miehen tapauksessa? en ymmärrä miksi on niin vaikeaa olla ajattelematta tätä miestä.. Olemme tunteneet toisemme teini-ikäisestä.. Tuntuu,että päässä ei pyöri mitään muuta.. Mitä hän minusta ajattelee? Haaskaanko aikaani vai mitä hän minusta haluaa.. puhuit tästä jääkiekko miehestä, onko hän vanha tuttu vai uusi tuttavuus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.826000Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3215434Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie494732Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3133675Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.12237Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1362142Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1011254- 7943
- 157856
- 55727