siis olen saamassa palvelukoordinaattorin paikan, mutta olen palkasta vielä eri mieltä. Menen tunti palkalle, koska työ on osa-aikasta alkuun. Minulle tarjotaan jotain 11-12€ välistä, mutta mielestäni se on liian vähän?? Ymmärrän ettei minulla ole koulutusta tai kokemusta kyseisestä alasta, mutta ikää ja työhistoriaa muualta löytyypi ja niistä varmasti etua. Hjelp? Mitä voi pyytää?
Vastaukset 5
- bhtrhnrtn r
Pytää voi aika hyvin vaikkapa 35 ecua tunnilta. Älä sitten odota, että saisit sen paikan.
- kuninkaanpuhekoulu
Tuo on ihan käypä palkka. Lisää voit pyytää, kun sitä kokemusta karttuu ko.alalle tai saat opintoja suoritettua.
- ap
kiitos asiallisesta vastauksesta...
- mr. jellybean
Et kertonut mitä palvelukoordinaattori tekee... esim. palveluneuvojahan on yleinen työnimike puhelinvaihteelle. Jos työlle riittää tekijöitä, ei firmankaan tarvitse kovin paljoa tarjota.
Mielestäni 11-12 e ei ole kovin kummoinen palkka, mutta sekin kannattaa useimmissa tilanteissa ottaa vastaan ellei paremmasta ole tietoa. Tuleeko lisiä? - 147852
Palkka kuullostaa kohtuulliselta. Itselläni on koulutus, melkein samantapaiseen työhön mitä mainitset, itsellä h palkka 14e.
- nyt vähän risuja: sinulla ei ole kokemusta, koulutusta kyseiseen työhön. En yhtään ihmettele miksi he maksaisivat lisää. Itsellänikin on vaikka mitä työkokemusta muilta aloiltakin, mutten silti valita. mene hankkimaan koulutus ja palkka nousee =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20955Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl504821- 48776
- 45702
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE180589Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59558Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550