Vielä keväällä 2007 Sonyn osakkeen kurssi oli yli 53 dollaria. Tämän päivän noteeraus on n. 11 dollaria. Toisin sanoen PS3:n aikana n. 80% yhtiön arvosta on kadonnut savuna ilmaan.
Ei niin että PS3 olisi ainoa syyllinen, mutta 40 miljoonan pelikonsolin valmistaminen törkeällä persnetolla ei varmasti ole ainakaan auttanut tilannetta.
Eli flippedi floppedi vaan. Tappiollinen paskafirma.
Sony on kusessa
12
120
Vastaukset
- vgkyujhbi
Se on kyllä totta että Sony on ollut lähiaikana törkeä kun ei kuuntele asiakkaitaan paskaakaan, muuten ollut todella hyvä. Itse pysyn Playstationin leirissä mutta kyllä tuo Sonyn käytös saa luvan alkaa muuttumaan koska se ei todellakaan lupaa hyvää.
Olen pistänyt yhdestä jutusta palautteen liittyen PS3:n käyttöjärjestelmän bugiin, kappas vaan, ei kuulu mitään korjauksista saatikka aikomuksista! Törkeä firma, HÄPEÄ SONY! - gr309
Samaan aikaan toisaalla Microsoft takoo miljardivoittoja tilikaudesta toiseen ja valmistautuu seuraavan sukupolven Xboxin julkaisuun.
Microsoftin on nyt helppo takoa voittoja kun F-Securet ,internet exp, Nokia, Windows, Xbox live mitä kaikkea niillä nyt onkaan mut Sonylla ei oo paljoo mitään erikoista muutakuin tietokoneen näyttöjä, TV,ps,PSP, Kameroita ja kotiteattereita.
Jos tuotto katsoittaisiin pelkkien Xbox:ien Ps1-3/PSP myynnillä niin luulisin että Sony veis sen.
Sony on vain viihde-elektroniikkavalmistaja ja microsoft on mailman suurin ohjelmistoalan yritys.- jsjsd
onneksi on tietokoneet. pc paljon parempi pelaamiseen kuin joku konsoli
- Viltsu300000000
Sony on paras!
- hehehehe
Hyvä kun pidät meidät ajantasalla siitä milloin se poksisi lojahtaaa. Taisi nyt kestää ennätyksellisen kauan? räks poks
- paskaa japanista
Flippedi floppi plöts. Siinä ps3-floppitoosa tiivistettynä.
- hih hih hih
paskaa japanista kirjoitti:
Flippedi floppi plöts. Siinä ps3-floppitoosa tiivistettynä.
Vituttaako spede heh heh heh
- tyhmät japsit
sony on tuhonnut playstation brändin.
- aaasi akas
Asiakas on avain-asemassa ja sen jos unohtaa niin ei kunniankukko laula.
- yks pelaaja
Niin tarkoittanet mikkisoftan xboks konsoleita mitkä oli laadultaan oikeastaan vitsi varsinkin silloin muutama vuotta sitten.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1524071Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4013164Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142088Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa111748Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51158- 741003
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69995Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23901- 52872
- 71859