Tässä tie Pietarin kehätieltä lähtien E18 (M10) -tietä Viipuriin:
http://www.youtube.com/watch?v=EtSKtZF-dyM&feature=relmfu
Videon kesto on 25 minuuttia.
Video reitiltä Pietari-Viipuri E18, M10
3
501
Vastaukset
- Video-ulottuvuus
Nämä videojutut, joita on tullut saataville nettiin ovat kiintoisa ulottuvuus tehdä vaikkapa nojatuolimatka. Laatutaso tietenkin vaihtelee, mutta on joukossa helmiäkin. Tärkeissä kohdissa kuvan voi pysäyttää ja katsoa sitten tarkemmin.
Esimerkiksi risteyskohdat voi eteukäteen päivitellä itselleen selkeiksi ajosuunniksi.
Mitähän vielä? - Hieno video
Kiitos. Ihan hyvä video. Melkoinen on tuo liikennemäärä Pietarista pohjoiseen ja siihen liikennemäärään nähden tieolot eivät ole kovin avarat.
Olikohan tuo video kuvattu bussista? Tuli se vaikutelma, että kamera oli kohtalaisen ylhäällä, eikä ajoneuvo ohittanut juuri ketään.
Tällaista palstalle lisää, eikä jonnijoutavaa kitinää. - satunn.matkailja
ei saanut gorbatsovin aikana poiketa reitistä, sotilasaluetta rajasta Viipuriin, jossa tarkastettiin matkustajien määrä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 635154
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai554606Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234559Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3161854- 851503
- 911472
- 2351360
- 3201073
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51883