Missä kannattaisi huollattaa autoa Putaalla? Onko paikkaa, jossa on hyvä hinta/laatu suhde?
Autokorjaamo Haukiputaalla
9
645
Vastaukset
- höpösakkia
Ei kannata täällä kysellä, tällä palstalla haukutaan vaan kaikki! Soittele firmoihin ja kysäse.
- Kameli kuume iski
Oikeassa olet, haukutaan ja kehutaan, mainostetaan itse firmojaan.Mutta taidampa vaihtaa kulkuneuvoa ainakin kesäajaksi, laitan kamelin. Halvaksi tulee liikkua ja tankkausvälikin pitkä menoveden suhteen, kauroja säkki ja menoksi vaan.Ei veroja, katsastuksia, ja jos jotain tulee niin ravimiehetkin osaa sanoa ja neuvoa mitä tarvis tehdä vaikka on erimerkkiä.Nyt vaan matkaan Persiaan ja kamelilla takaisin, näkee samalla useita erimaita. Neuvoja aluksi käyn kysymässä eräästä korjaamosta, missä oletan olevan parhainmat saatavissa.
- Annalankankaalla
Karppiselta olen saanut tähän mennessä parasta palvelua. :)
- PRKLL!
Tästä on jo pitkä ketju olemassa jos vähän viitsii katsoa.
Ei tarvi uuttaa aloittaa.
Vasta ollu se ketju tuossa esillä.- V H
Ei aloittaja varmaan tarkoittanut mitään pitkää ketjua,eihän Haukiputaalla ole monta korjaamoakaan.Varmaan riittä kysyjälle 1-2 eli paras kaksikko.Sinä joka pitkiä ketjua ehdotat, voisin tässä kehottamaan sinua haistamaan hyvin pitkä "kakka" ,ja haistele niinpitkään kuin vain haluat.
- c5
Onko se jotenkin sinulta pois, jos asiasta kysyy?? Anteeksi vaan niiiiin hirveesti.
- PRKLL!
No ei ole minulta pois mutta ihmettelen vain kun samasta asiasta pitää tehdä useampi ketju.
Nimimerkille V H: Työnnä sinä pääs persiessee ja haistele ja maistele pökyllää!
Kysyjälle varmaa löytyy siitä ekasta ketjusta se paras kaksikko vaikkapa jos haluaa.
Vitun idiootit! - Eiookahtapuhetta
Koko Oulunläänin paras autohuolto on Autohuolto Karppinen Haukiputaalla.Asiantunteva,ystävällinen ja ammattitaitoinen henkilökunta,eritoten itse Tapsa.
- Laudatur
Mee hoitoon!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1303026- 2232961
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791896Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771539Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2381403- 481138
- 991031
- 113950
- 48880
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6863