Mulla on -90-mallinen carina ja olisinkin kysynyt, mitä on tehtävissä, kun kytkin irroittaa vasta aivan pohjassa eikä aina sittenkään? Ennen oli niin helppoa, kun sai vaijeria kiristettyä, mutta tässä mallissa onkin nestevälitys. Nestettä ainakin on riittävästi, kun tarkistin ja lisäsinkin ihan korkkiin asti. Tuntuu, että pumppaus jotain auttaisi, joten voiko järjestelmässä olla ilmaa ja miten sen saa pois? Kilometrejäkin on takana vasta vajaa 400000.
Carina 2:n kytkin ei irroita.
4
545
Vastaukset
- carina ukko
Vaihda se neste aluksi.
- kytkin ei rytkin
Pidennä kytkimen pääsylinterin akselia kiertämällä,jalkatilasta
- 20+
Neste sylinterissä on ilmaruuvi josta voi ilmata, jonkun pitäisi katsoa konepellin puolelta kun polkaisee kytkintä että kuin syvälle menee kytkimen varsi ja auttaakko pumppaminen. Jos auttaa niin ilmaa on.
- surkea tapaus
Tuota pääsylinterin vartta sain pari milliä pidennettyä, muttei säätäminen auta itse ongelmaan. Nimittäin kytkin päästää, kun poljin on hetken pohjassa (esim. liikennevaloissa). Sylinterin tiivisteet ovat siis kuluneet ja ohivirtaus on mahdollistunut. Kumpikohan sylinteri sen vian aiheuttaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27810429IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3327352Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?861977Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1231731Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut771586Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61531- 1091191
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48979Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26838MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762