ruma lapsi

Ajattelettoko sitä jos lapsenne on ruma? Tai jotenkin oudon näköinen? Väärä sukupuoli?
15848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kyllä joskus. Tosin ei sukupuoli sinänsä haittaa, vaikka olenkin aina halunnut ensin tytön. Mutta molemmat voivat olla kauniita, tai komeita. Ja jos on jotenkin ruma, niin aina voi käyttää meikkiä, nyppiä kulmakarvoja, ja sitten isompana jos haluaa, niin korjauttaa jotain.

Äänestä

Rumia fish faceja olette monet, eli lapsi on tekijöidensä näköinen. Rumia ihmisiä on enin osa.

Äänestä
  • Vai kala naamoja.

    Äänestä

ja sinä ja sukusi ilmeisesti on rumia siis, älä siitä muita syytä. hyi rumia ihmisiä, yök!

Äänestä
  • Eipä ole sanonko

    Äänestä

Kaverin tyttölapsi sai syntymänsä jälkeen lempinimeksi klonkku kun oli ihan sen näköinen... Nyt 1,5 vuoden iässä tytöllä on valtavan kauniit isot siniset silmät ja muutenkin kasvonpiirteet antavat ymmärtää, että kaunotar on tulossa vielä tytöstä kunhan kasvaa isommaksi.
Meillä tyttö näytti tosi kauniilta vauvalta syntyessään ja selvästi erotti tytöksi... Nyt parin vuoden ikäisenä alkaa muuttua tavalliseksi pallopääksi kuten millaisia me vanhemmatkin ollaan :D ,.Rakas tulee olemaan aina ja äidin mielestä kaikista paras... :)

Äänestä

Mun vahinkolapsi on ruma. En tiedä onko rangaistus siitä että pidin lapsen.

Äänestä

Kaikki vauvat on söpöjä oli ne sitten minkä näköisiä tahansa ja tietysti ne omat menee muiden edelle :)

Äänestä

Oma lapsi on aina kaunis.

Äänestä
  • Niinhän sitä toivois ja luulis..

    Äänestä

Niinhän sitä sanotaan, että oma lapsi on aina vanhempiensa silmissä kaunis, mutta kun minulle näytettiin keisarileikkauksen jälkeen lyttynenäistä, sinisenharmaata, ryppyistä vauvaa, ensimmäinen ajatus oli, että tuommoinenko sieltä nyt tuli. :D Sen, mitä poikamme hävisi syntyessä ulkonäössään, sai hän moninkertaisena komeutena takaisin, kun elinpäiviä alkoi kertymään.
Mutta vaikka hän olisi jäänyt kurttuiseksi lyttynenäksi, olisi hän ollut maailman rakkain. Ja niin hän on nytkin. :)

Äänestä

Ja kahtelee kieroo kun tarpeen vaatiessa:-P

Äänestä

anders brävik tosi kome mies

Äänestä

Kaikki vauvat eivät ole söpöjä, jos näin ihan rehellisesti puhutaan. Paitsi tietysti omien vanhempiensa silmissä. Toisaalta, rumista ankanpoikasista tulee yleensä kauniita/komeita, kun ikää vähän karttuu. Saattaa johtua siitä, että vauvaa pidetään rumana jos se on jotenkin erikoisen näköinen. Aikuisena persoonallinen ulkonäkö yleensä kääntyy eduksi.

Äänestä
  • Jo vanhemmat "ei ole niin edustavia" ja vaikka isä on joku rillipallisko ja hukkapätkö, persejalka-pingviini, ravunsyötti, niin lapsista ei tule häävejä vaikka äiti olisi Miss World. Mutta mutta, se on elämää. Harva lapsi on nätti samaten kuin harva ihminen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


terve edes kirjoitti:

Ajattelettoko sitä jos lapsenne on ruma? Tai jotenkin oudon näköinen? Väärä sukupuoli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu