Nurmes paskanpuhujien ihmemaa kuten jo laulussakin sanotaan. Kyllä sen päätin kun muutin pari vuotta sitten pois sieltä että en enää koskaan muuta sinne takas. Siellä ihmisillä ei ole mitään omaa rauhaa ja elämää. Juoruammät kyllä pitävät huolen siitä että kylällä tiedetään paremmin sinun asiat jne... Ihmiset muutenkin sielä on melko uteliaita ja työntävät nokkansa joka asiaan.
Nurmes
Ex-Nurmekselainen
5367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aivan samaa mieltä. Kylillä epäillään kaikenmaailman salaliittoteorioita ja keksitään selän takana aivan uskomattomia asioita. Tällaista täällä on.
Aloittaja jätti mainitsemata että samaa jauhantaa on kaikilla suomen palstoilla kun
selaat suomi kaks,neljää
Ootte te meleko pöljiä..
Samaa pöljää kastia oot itsekin kerta vaivaudut vastaamaan! :D
Samassa veneessä oot etkä yhtään parempi....;)
Kaikkihan me ollaan omasta mielestämme korvaamattomia, ja viisaampia kuin muut. Olipa vaikka kuinka rikollinen ja viekas tyyppi ei minua saa arvostella, kun minä saan ahneuksissani tehdä ja elää toisten siivellä ja keinotella toisten omaisuutta itselleni, meitä semmoisia on joka toinen tyyppi. toisen vika on aina jos minua vielä uskalletaan arvostella. Näin se vaan on, minä olen aina oikeassa vaikka olisin rikollinen räikeämmästä päästä. Meitä on monta ??