Nurmes

Nurmes paskanpuhujien ihmemaa kuten jo laulussakin sanotaan. Kyllä sen päätin kun muutin pari vuotta sitten pois sieltä että en enää koskaan muuta sinne takas. Siellä ihmisillä ei ole mitään omaa rauhaa ja elämää. Juoruammät kyllä pitävät huolen siitä että kylällä tiedetään paremmin sinun asiat jne... Ihmiset muutenkin sielä on melko uteliaita ja työntävät nokkansa joka asiaan.
5367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aivan samaa mieltä. Kylillä epäillään kaikenmaailman salaliittoteorioita ja keksitään selän takana aivan uskomattomia asioita. Tällaista täällä on.

Äänestä

Aloittaja jätti mainitsemata että samaa jauhantaa on kaikilla suomen palstoilla kun
selaat suomi kaks,neljää

Äänestä

Ootte te meleko pöljiä..

Äänestä
  • Samaa pöljää kastia oot itsekin kerta vaivaudut vastaamaan! :D
    Samassa veneessä oot etkä yhtään parempi....;)

    Äänestä

Kaikkihan me ollaan omasta mielestämme korvaamattomia, ja viisaampia kuin muut. Olipa vaikka kuinka rikollinen ja viekas tyyppi ei minua saa arvostella, kun minä saan ahneuksissani tehdä ja elää toisten siivellä ja keinotella toisten omaisuutta itselleni, meitä semmoisia on joka toinen tyyppi. toisen vika on aina jos minua vielä uskalletaan arvostella. Näin se vaan on, minä olen aina oikeassa vaikka olisin rikollinen räikeämmästä päästä. Meitä on monta ??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ex-Nurmekselainen kirjoitti:

Nurmes paskanpuhujien ihmemaa kuten jo laulussakin sanotaan. Kyllä sen päätin kun muutin pari vuotta sitten pois sieltä että en enää koskaan muuta sinne takas. Siellä ihmisillä ei ole mitään omaa rauhaa ja elämää. Juoruammät kyllä pitävät huolen siitä että kylällä tiedetään paremmin sinun asiat jne... Ihmiset muutenkin sielä on melko uteliaita ja työntävät nokkansa joka asiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu