astrologiasta mitä olette lukeneet?
Paras kirja
SHawn
7471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
R. Nikula 1997. Maan ja taivaan väliltä osoittautui mainioksi teokseski jos astrologia kiinnostaa muullakin kuin "horoskooppi" tasolla.
Raimo A. Nikulan Astrologian ihmiskuva, Suomalainen transiittikirja ja Ihmissuhteiden astrologia.
Raimo on suosikkiastrologini. Ollut jo toistakymmentä vuotta !
Nikulan maan ja taivaan väliltä on kans yks omia suosikkejani. Nikulan kirjat muutenkin hyviä. Marja-Liisa Niemi-Mattilan .. arkkityypit on myös hyvä. Englannin kielisistä tulisikin sitten lukematon lista, mutta pysytellään toistaiseksi näissä :).
Jos olet tottunut lukemaan englanninkielistä, suosittelen Liz Greenen, Stephen Arroyon ja Richard Idemonin kirjoja.
aloittelijalle, tai muuten kiinnostuneelle, joka ei sen syvemmin halua paneutua astrologiaan.. hauska, positiivinen ja yllättävän osuva opus:
linda goodman: aurinkomerkit
suosittelen! kaikkien 'elämän filosofien' pitäisi lukea tämä kirja. hiukan vanhanaikainen (varsinkin sukupuoliroolit), mutta silti viehättävä, ei tosikkomainen teos.
Kyllä, yhdyn edelliseen kirjoittajaan. :-) Goodmanin teos on klassikko, ja muun muassa siitä lähti aikanaan omakin kiinnostukseni aiheeseen.
Sen päälle vaikka vielä Carole Golderin kuumerkkikirja, tai jos suosii suomalaista, niin vaikka Tuikku Ljungbergin Opi astrologiaa tai Paula Nummelan Pysähtynyt hetki. Nämä lähtevät ihan A:sta.
Pidemmälle ehtineille sitten Juhani Nummelan ja Raimo Nikulan kirjat antanevat syvempää infoa.
Siinä se jo tulikin. Ehdottomasti yksi suosikeistani.