Hei. Olemme menossa porukan kanssa gdanskiin joulukuussa, wizzairilla turusta. Ja hiukan huolestuneena kysyn että minkä kokoiset penkit koneessa on ? Ja onko turvavyön pituus millainen ? Saako jatkopalaa ? appiukkoni on meinaan tulossa mukaan myös, ja on kooltaan aika kookas :D painaa varmaan lähemmäs 150kg. Onko koneessa yleensä matkustajia ollu paljonkin ? Meinaan että onko aina ihan täynnä ?
turun halpisyhtiö Wizzair
miniä65
2698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Penkit ovat aavistuksen linja-auton penkkejä leveempi ja jalkatilaa aavistus enempi.. Jatkopaloja vöihin on myös saatavilla. Fiksuinta lienee kuitenkin, että appiukolle ostetaan extra legroom istuin eli siinä on paremmat jalkatilat... Maksaa netissä ostettuna 8e per suunta ja tiskillä about 16e per suunta.
Täyttöastetta on mahdotonta ennustaa ilman kristallipalloa. Omien kokemusteni perusteella vkl on täydempää kuin viikolla.