Ei rakasta enää pätkääkän miestään, mutta on vain hyödystä tämän kanssa. Ukko maksaa eväät, käyttää syömässä ulkona, maksaa elokuvat, toimii kantojuhtana/tavaroiden kuljettajana, tekee pieniä nikkarointihommia. Nainen sanoi ettei tunne mitään himoa miestä kohtaan, mutta ei halua luopua kotiapulaisestaan.
Tiedän naisen joka
Mies reppana
22410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ja sun piti se kaikki sitten oiken nettiin kirjottaa !! Minkähän ihmeen takia ? Eikös se ole heidän elämää ja he kai saavat elää haluamallaan tavalla ilman että sivulliset tulevat kertomaan heidän elämästään nettipalstoille.
just aattelin kirjoittaa samaan tyyliin, sä kerkesit ensin ;)
kyllä on kamalaa, miten tommosta voi ollakaan. ai hirrrrvee sentäs. mikähän vitun kyylä se sinäkin oot joka tunnet tarvetta kirjoittaa muiden asioita tänne.
sulle mitenkään ?
Minäpäs tiedän naisen, joka ei tunne enää mitään miestään kohtaan, koska mies kohtelee häntä ala-arvoisesti, monta vuotta jo.
Nainen haluaisi suhteesta irti, omilleen, mutta mies ei päästäkään. Tämä mies ei ole edes apuna koskaan, päinvastoin nainen tekee kaiken, mutta silti hän ei saisi saada itselleen mitään eikä päättää omista asioistaan. Mies siis haluaa pitää "kotiapulaisensa". Mies on vieraskoreaa tuolla maailmalla ja kotona hirviö. Monikaan ei tiedä minkälainen hän todellisuudessa on. :/
jos joku haluaa huonosta suhteesta eroon, hän takuuvarmasti lähtee, omaa tyhmyyttä on, jos suostuu luutturätiksi.
niin helppoo kun sivusta " tietäminen ".
suoraan. !?!
tuskin ketään kahleissa ja kettingeissä pidetään vankina
tuollaisesta äijästä. Siittä kiitoksena levitteli paskajuttuja kaveripiirissä, minusta lastensa äidistä. Eipä kupoli paljon säteillyt, kun lapsetkin saivat osansa näistä paskajutuista, jutut kun kantautuivat myös pilttien korviin. Ja kummallisinta, äijän "kaverikin" harrasti paskanlevitystä, vaikkei meidän parisuhteesta tai erosta tiennyt muuta kuin kuulopuheiden perusteella vetää johtopäätöksensä.Nyt tuo kylän kuulu pukki ihmettelee kun en ole enää tunteaksenikaan.
Ratkaisuni oli vaihtaa kokonaan kaveripiiriä, jätin paskakasan tonkijat keskenään tonkimaan.
Tässä helvetillisessä avioliitossa on eräpäivä. Liian kauan katellut, lapset...joo nekin kärsii jo.
tää on niin mun elämää paitsi että olen jättänyt sen miehen mutta joudun vielä kärsimään muutamia päiviä ennenkuin hän muuttaa pois minun asunnosta... olisin jo potkinut pellolle mutta mies uhkailee äitiäni ja sukulaisiani... helpommalla pääsen kun odotan ja kärsin..
ainakin pitkässä suhteessa, ei siinä intohimo ole enää sitä mitä alussa , eiköhän se ole ihan luonnollista. Eikö tuo kuulostanut ihan tavalliselta elämältä, sehän on aina jokaisen perheen sisäinen asia miten toimitaan ja kuka mitäkin tekee.
En ymmärtänyt aloituksen pointtia ollenkaan.
olla pikkusieluinen ja ilkeä. Mitä kummaa tämä tekee ikävä - palstalla ?
säälittävä reppana. ei voi muuta sanoo.
Niin, ryyppäis ja huorais vaikka.
ap. kertoo omasta elämästään?
Tollainko se nainen sulle sanoi illoin ainoaksi jääneellä kerrallanne:)
Ja sä hölmö uskoit, kyllä sua vietiin taas 6-0 ja nainen palasi sinne
minne halusi palata. Sä oot niin yksin...
P***upalkallakin on parempi kuin taivasalla!
Tää juttusi haisee. Joko olet näistä alistava mustamaalata mies joka on saanut pakittpakit tai sitten hölmö joka uskoo valheisiin jota kamus sulle syöttää. En usko että noin huonosti jos on asiat. Mies enää tuskin naisen kanssa olisi.
Mies reppana, onko se sun vaimo?
Tuohan on ihan normikuvio monissa(ei kaikissa) suhteissa.
Platoniaa ja hyötymistä :(