Olisiko mitenkään mahdollista, että täällä vellova poliittinen propaganda siivottaisiin foorumilta ilman eri ilmoitusta/ilmoituksia asiattomista viesteistä? Tai ainakin siirrettäisiin oikealle osastolle.
Kotka-foorumi nykyisin ei sisällä edes nimeksi Kotka-aiheista keskustelua, pelkästään pääoosin yhden ryhmittymän poliittista mainontaa. Ymmärrän toki, jos politiikan tekijöillä ei ole varaa ostaa mainostilaa, mutta siitäkin huolimatta tämä on mielestäni väärä paikka poliittiselle propagandalle.
Kotka-foorumi nykyisin ei sisällä edes nimeksi Kotka-aiheista keskustelua, pelkästään pääoosin yhden ryhmittymän poliittista mainontaa. Ymmärrän toki, jos politiikan tekijöillä ei ole varaa ostaa mainostilaa, mutta siitäkin huolimatta tämä on mielestäni väärä paikka poliittiselle propagandalle.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Äsken juuri mainitsin ehdotuksia, kuinka saada yrittäjyys toimimaan Kotkassa, niin sekin poistettiin. Tällä palstalla on kummallinen tapa, että kun jotkut kyselevät ehdotuksia, toimenpiteitä tai mielipiteitä KOTKAN asioista niin ne poistetaan.
Taisit kirjoittaa ehdotuksesi Lindelöfiä syyttelevään keskustelunavaukseen. Poistaminen taisi johtua siitä, ei sinun sinänsä hyvistä ideoista.
Lueskelin tuossa juuri muutamia ketjuja, ja huomasin, että ketjuista on poistettu viestejä "kesken keskustelun." Jos pitää poistaa, niin poistakaa sitten koko ketju. Keskustelun idea katoaa täysin, jos ketjusta napataan sieltä täältä viestejä pois.
Näin on käynyt minullekin usein.
Korjaamisen tarvetta siis lienee myös ylläpidossa.
Ehdotulsesi /C poistaa koko keskustelu on mielestäni järkevää ja kannatettavaa.Samalla sheriffi voisi suoraan poistaa kaikki idioottimaiset, turhanpäiset ja ei keskustelua herättävävien häiriköiden kannanotot.
Kannatan myös esimoderointia, mutta tajuan ettei se Suomi24 saitilla ole mahdollista suuren voluumin takia. Siksi toivoisin, että vain rekisteröidyt nimimerkkiä käyttävät voisivat aloittaa keskusteluja. Oma-aloitteinen moderointi olisi silloin helpompaa.
Yks nainen kirjoittaa usein, ja useimmiten asiasta, mutta kenties kirjoituksien sisältö on kuitenkin sääntöjen vastaista. Itselläni on suuri kunnioitus Yks nainen nimimerkillä kirjoitettuihin kannanottoihin.