APUAA

kuolen kohta

Jos olen oksentanut päivän aikana, en enää pysty nukkumaan koska illalla kun rauhoitun ja makaan muutaman minuutin sängyssäni, saan tärinäkohtauksia ja usein pyörryn sen jälkeen, olen myös pyörtynyt saunaan ja kellariin ja keittiöön muutaman kerran. tätä voi ehkäistä sillä että juuri ennen nukkumaan menoa on pakko syödä todel-la pal-jon että ei tärisytä. se on elämäni kamalin kokemus, se tunne kun tietää että nyt se tulee. MITÄ TÄÄ ON . onko muilla kokemuksia???

4

251

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuolen

      eikö kukaan tiiä :(

    • luuseri....olen

      Joittenkin ruumis reagoi oksentamiseen tosi vahvasti ja luultavasti myös sun. Kannattaa lopettaa oksentaminen ja syödä kunnon ateriat säännöllisesti.

      - sairastan epätyypillistä syömishäiriötä tälläkin hetkellä, ja ittelläni ei oo haluu parantua.

    • MinäYksiTolloKanssa

      muo tärisyttää aina oksentamisen jälkeen, mutta pyörtynyt en koskaan ole... muistathan huolehtia nestetasapainon ylläpitämisestä mm. oksentamisen jälkeen ? ja en tiedä miten noi muut oksentamisesta johtuvat puutostilat voi tohon vaikuttaa... mut luulempa että tuo syöminen on yksinkertasesti paras ratkasu tohon. ja mielellään se säännöllinen, et verensokerit pysyis kondiksessa. mut niinku sanoin ei mulla koskaan noin pahoja 'kohtauksia' oo ollu. Voimia!

    • ´mee verikokeisiin!

      on ollut tommosta, kun oksentamisen takia meni verenpaine liian alas. mulloli kaliumvajetta ja ihan sekasin elimistö ja jouduin letkuihin.
      tuossa on se vaara, että sydän tilttaa.
      mä jouduin lopulta sairaalaan, mutta se oli ehkä vain hyvä. ei ois menny enää kauan ku ois mulla henki lähteny.
      mäki pyörryin kerran saunaa. putosin lauteilta ja loukkasin itteni pahasti. melkein arvasin, että se johtuu oksentamisesta, mutta en voinu mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      161
      906
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      82
      750
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      57
      741
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      56
      665
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      623
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      572
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      556
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      537
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      535
    10. 26
      521
    Aihe