APUAA

kuolen kohta

Jos olen oksentanut päivän aikana, en enää pysty nukkumaan koska illalla kun rauhoitun ja makaan muutaman minuutin sängyssäni, saan tärinäkohtauksia ja usein pyörryn sen jälkeen, olen myös pyörtynyt saunaan ja kellariin ja keittiöön muutaman kerran. tätä voi ehkäistä sillä että juuri ennen nukkumaan menoa on pakko syödä todel-la pal-jon että ei tärisytä. se on elämäni kamalin kokemus, se tunne kun tietää että nyt se tulee. MITÄ TÄÄ ON . onko muilla kokemuksia???

4

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuolen

      eikö kukaan tiiä :(

    • luuseri....olen

      Joittenkin ruumis reagoi oksentamiseen tosi vahvasti ja luultavasti myös sun. Kannattaa lopettaa oksentaminen ja syödä kunnon ateriat säännöllisesti.

      - sairastan epätyypillistä syömishäiriötä tälläkin hetkellä, ja ittelläni ei oo haluu parantua.

    • MinäYksiTolloKanssa

      muo tärisyttää aina oksentamisen jälkeen, mutta pyörtynyt en koskaan ole... muistathan huolehtia nestetasapainon ylläpitämisestä mm. oksentamisen jälkeen ? ja en tiedä miten noi muut oksentamisesta johtuvat puutostilat voi tohon vaikuttaa... mut luulempa että tuo syöminen on yksinkertasesti paras ratkasu tohon. ja mielellään se säännöllinen, et verensokerit pysyis kondiksessa. mut niinku sanoin ei mulla koskaan noin pahoja 'kohtauksia' oo ollu. Voimia!

    • ´mee verikokeisiin!

      on ollut tommosta, kun oksentamisen takia meni verenpaine liian alas. mulloli kaliumvajetta ja ihan sekasin elimistö ja jouduin letkuihin.
      tuossa on se vaara, että sydän tilttaa.
      mä jouduin lopulta sairaalaan, mutta se oli ehkä vain hyvä. ei ois menny enää kauan ku ois mulla henki lähteny.
      mäki pyörryin kerran saunaa. putosin lauteilta ja loukkasin itteni pahasti. melkein arvasin, että se johtuu oksentamisesta, mutta en voinu mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6019
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      47
      4015
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4003
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      69
      3763
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2958
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2547
    7. 33
      2329
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2244
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2131
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      449
      1844
    Aihe