Kertokaa jotain hyviä taksvärkkipaikkoja kun päiväksi pitäs mennä. Oon sit kutosella.
Minne töihin taksvärkiksi?
taksvärkkiidshijdfk
212564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Mikäs päivä tämä keräys on?
Heissan kuule, läheppäs siitä ajatuksesta, mitä haluat tehdä?
Pystytkö olemaan sisätiloissa ilman pipoa ?
Ei, jumalauta, eikö Kotkasta tosiankaan löydy terveitä ihmisiä. Joka helvetin kirjoitukseen pitää vastata kuin vähäjärkinen, joka on unohtanut ottaa lääkkeensä. Jos ei osaa asiallista keskustelua, niin pitäisi pysyä vaan siellä pehmustetussa huoneessa lääkkeitään popsien. Alkuperäinen kysymys oli asiallinen joka vaatii myös asiallisen keskustelun.
Kysy jostakin kaupasta tai liikkeestä, jonka toiminnasta olet kiinnostunut.
Äläkä välitä näistä palstan vakidorkista.
Myös minä häpeän "aikuisten" puolesta. Auttaisin, mutta valitettavasti en taida tietää paikkoja joista voisit kysyä. Onnea etsintään. Hyvä, että olet aktiivinen.
mene karhulaan vaikka siivoomaan pakolaiskeskukseen kullan nuppujen asuntolan vessaa.niin autat sopeutumaan nupput.
Kysy kaupoista, leipomosta, päiväkodista, ala-asteelta jne.
Hieno käytöstä "penaalin terävimmiltä kyniltä" taas kerran. Ihan yhdentekevää kuka kysyy ja mitä, aina ketjuja sotketaan epäasiallisuuksilla.
Sovitaanko, että tästä lähtien avaudutte roskapostauksilla vain ja ainoastaan ketjuihin, jotka on aloitettu samaan tyyliin. Ei pitäisi olla liian vaikeaa. Edes teille.
Jatketaan tähän vielä. Jos roskaa suoltavat kirjoittajat ovat aikuisia, tai edes aikuisiän kynnyksellä, pysähtykääpä hetkeksi miettimään. Noinko suhtaudutte nuoriin muuallakin? Huomenna saamme taas lukea ketjuja huonosti käyttäytyvistä nuorista. Ja mistäköhän käytösmallit ovat kotoisin?
Olen sitä mieltä, että jos nuoriin ei pystytä suhtautumaan asiallisesti, ei kukaan voi velvoittaa tai edes odottaa nuorten käyttäytyvän asiallisesti muitakaan kohtaan.
Tässä taas oiva esimerkki siitä, minkä takia Suomi24:n pitäisi estää rekisteröimättömät kommentit. Ja ennenkuin kukaan valopää tulee avautumaan omasta nimimerkistäni, yritin kyllä rekisteröityä, S24:lle vaan ei tuo kahden merkin yhdistelmä kelvannut.
Joo oisin siis eläinkauppaan halunnut töihin mutta ei ne ota kuulemma... Ja tuo taksvärkkihän on 21.9.2012 se aikastettiin ainakin meillä kun karkkarin kouluhan siirtyy jylpylle...
Oletko kaikista eläinkaupoista kysynyt?Prismassa, Jumalniemessä ja Kotkassahan on eläinkauppoja.Jos sieltä ei onnistu, kysele seuraavaksi sellaisista paikosta, joka kiinnostaa.Tsemppiä taksvärkki päivään!
Onhan Kotkan alueella useampikin eläinaiheinen yritys. Rohkeasti vaan käymään ja kyselemään. Meneminen paikan pälle kysymään on usein tehokkaampi tapa kuin kysyminen puhelimessa.
Saattaahan se iästäkin johtua ku oon 12 nii harvahan haluaa oikee. :D
Ei se sinun iästä kiinni ole, onhan sinulla koulusta saadut lappuset ja ohjeet.Korvauksenhan työnantaja tietenkin joutuu maksamaan työstä.
Reippaasti vaan kyselemään. Ikäsi tuskin kaikille ongelma. Kysehän on taksvärkistä, ei "oikeasta" työpaikasta.
Ja siis eläinkauppaan oisin halunnu mis ois jyrsijöitä mutta ei oo muualla ku faunassa. :/
Onko tottakaissa jyrsijöitä?
Ehkä voisit kysyä eläinsuojeluyhdistykseltä?
Sain työpaikan tottakaista. :)
Ihmetyttää että maksavatko ees kun eivät kysyneet minimipalkkaa vai tiätävätkö edes pitääkö maksaa.... Eikä kysyneet muuta kun puhelinnumeron ja nimen multa. Ja tietysti koulun kerroin.
mä oon isä ja mä oon vaan ihmetelly sitä että miksi noi taksvärkki jutut on nykyään näille alaasteelaisille ainakin minun mielestä ovat liian nuoria että työtä saisivat kun itse olin sen ikäinen niin toi homma oli ainoastaan yläasteelaisille