Hei Iitin kunnan asukkaat!
Olemme perustaneet teille oman keskustelupalstan. Nyt ei muuta kuin keskustelemaan.
Terveisin,
Mari
Suomi24
Iitti sai oman keskustelupalstan!

4
285
Vastaukset
- mievaan
Kiitos kiitos kiitos! Tätä on odoteltu :)
- Älyttömät
Tarpeen olikin omalla otsikolla.
Paha vaan, että Kouvolan tauti iski heti. Eli tuo ensimmäinen törkyotsake ilmaantui. Ei ollut Iitin asioissa ennen noita kommentointeja. Varmaan joku vakiKouvolan kirjoittelija. Siellähän ei juuri muita asioita käsitellä kuin n.k. hierontoja. Saisi pysyä Iitin sivusto siistinä.
Kouvolan teinihäiriköt pysykää omilla sivuillanne!
- Ikuinen Iitti
Iittiläiset, iloitkaa, mutta hymyilkää toistaiseksi sisäänpäin!
Suomi24 antaa oman osion, mitäköhän se enteilee. Hm,hm.
Itsenäisenä pysynee Iitti. Viestittäkää Virkkuselle (vaikkapa Temonen, puolueen jäsenenä), että kannattaa pitää yksi näyteikkunakunta itsenäisenä ja katsoa, miten pärjää. Olisikin asiat aika hyvin. ellei noita mm. kuitukangasasioita olisi mokailtu ja rahaa palanut hukkaan.
Kunnan päättäjien pitäisi omata hiukka enemmän muutakin kuin röyheätä rintaa. Pitäisi osata laskutehtäviä, nähdä vuohipukit lammaslaumaan tunkureina ja olla nuuka kunnan rahojen yksityisfirmoille jakelun kanssa.
Vielä ei kannata surra menetettyä itsenäisyyttä. Taistellaan! - CC
Iiiti on hieno kunta elää ja olla,ainoa negatiivinen puoli tällä hetkellä on erään itseään täynnä olevan mediapersoonan jatkuva itsensä esilletuonti.Kukahan lie tämä "sateentekijä"?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.141993Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831534Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1491362Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt971308Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381188- 84928
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49882Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138813Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13807Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas126800