Iitti sai oman keskustelupalstan!

Hei Iitin kunnan asukkaat!

Olemme perustaneet teille oman keskustelupalstan. Nyt ei muuta kuin keskustelemaan.

Terveisin,
Mari
Suomi24

4

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mievaan

      Kiitos kiitos kiitos! Tätä on odoteltu :)

      • Älyttömät

        Tarpeen olikin omalla otsikolla.
        Paha vaan, että Kouvolan tauti iski heti. Eli tuo ensimmäinen törkyotsake ilmaantui. Ei ollut Iitin asioissa ennen noita kommentointeja. Varmaan joku vakiKouvolan kirjoittelija. Siellähän ei juuri muita asioita käsitellä kuin n.k. hierontoja. Saisi pysyä Iitin sivusto siistinä.
        Kouvolan teinihäiriköt pysykää omilla sivuillanne!


    • Ikuinen Iitti

      Iittiläiset, iloitkaa, mutta hymyilkää toistaiseksi sisäänpäin!

      Suomi24 antaa oman osion, mitäköhän se enteilee. Hm,hm.
      Itsenäisenä pysynee Iitti. Viestittäkää Virkkuselle (vaikkapa Temonen, puolueen jäsenenä), että kannattaa pitää yksi näyteikkunakunta itsenäisenä ja katsoa, miten pärjää. Olisikin asiat aika hyvin. ellei noita mm. kuitukangasasioita olisi mokailtu ja rahaa palanut hukkaan.

      Kunnan päättäjien pitäisi omata hiukka enemmän muutakin kuin röyheätä rintaa. Pitäisi osata laskutehtäviä, nähdä vuohipukit lammaslaumaan tunkureina ja olla nuuka kunnan rahojen yksityisfirmoille jakelun kanssa.
      Vielä ei kannata surra menetettyä itsenäisyyttä. Taistellaan!

    • CC

      Iiiti on hieno kunta elää ja olla,ainoa negatiivinen puoli tällä hetkellä on erään itseään täynnä olevan mediapersoonan jatkuva itsensä esilletuonti.Kukahan lie tämä "sateentekijä"?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5544
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      195
      3567
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2388
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2365
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1178
    6. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1048
    7. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      62
      1027
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1012
    9. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      83
      988
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      965
    Aihe