Kyllästyminen tilanteeseen, eräänlainen epätietoisuus, kauan jatkunut tämä huopaaminen, siis ihan kaikki.
Pidän sinusta ja arvelen että EHKÄ voisit pitää oikeasti myös minusta.
Joten miksi tämä on nyt niin vaikeaa?
Ennen kuin kaikki menee ihan täysin harakoille, tämä ei ole yhtään edullista ja edistä mihinkään.
En tajua.
Härkää sarvista sanoisin.
Tässä ei ole mitään järkeä.
Ei ole viisasta.
Tämä ei ole tarkoitettu tänne.
Pitää ajatella järkevämmin ja laajemmin, ja siten
järkevästi että se olisi ajateltu suosimalla tätä tunnetta.
Tämä kirottu näpyttelylaitos pilaa kaiken.
Ajattele järkevästi ja tunteiden kautta!
Pidän sinusta ja arvelen että EHKÄ voisit pitää oikeasti myös minusta.
Joten miksi tämä on nyt niin vaikeaa?
Ennen kuin kaikki menee ihan täysin harakoille, tämä ei ole yhtään edullista ja edistä mihinkään.
En tajua.
Härkää sarvista sanoisin.
Tässä ei ole mitään järkeä.
Ei ole viisasta.
Tämä ei ole tarkoitettu tänne.
Pitää ajatella järkevämmin ja laajemmin, ja siten
järkevästi että se olisi ajateltu suosimalla tätä tunnetta.
Tämä kirottu näpyttelylaitos pilaa kaiken.
Ajattele järkevästi ja tunteiden kautta!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mikset lopeta omalta osaltasi ja toimi toisella tavalla?
Mitä haluaisit tehdä? Mikä muuttaisi tilanteen? Haluatko et muutos tapahtuu kans?
No ihan mitä vain jos saisi jotain edes eteenpäin, selkoa tms. Ja haluan jotain muutosta paljon mielummin siihen parempaan toki, kukapa ei haluaisi.
itsekin päihkäillä samalla kun mietit omia taannoisia sanavalintojasi, itseäni puolustelematta.
No kun olen niin `tunmoisessa tilanteessa että en tiedä mitä tekisin, itkeäkö vai lyödä päätä seinään enkä kerro minkälainen koska kukaan ei tajuaisi tai osaisi antaa mitään pienintäkään ohjetta.
Muuten kyllä toki.
Ymmärrän ´tunmoisen tilanteesi. Samanlaisessa itsekkin, tai erilaisessa mutta kuitenkin ´tunmoisessa, mistä sitä tietää kun kukaan ei kerro mitään. Ainakaan totuutta. Minäkin arvelisin hänen pitävän minusta EHKÄ, mutta se ehkä on voimakas sana. Se vie pohjan kaikelta. Kaikkialla soudellaan, huopaillaan, mutta mitään ei tapahdu koskaan tai ainakaan enää, tai ainakaan nyt ja joo kyllästyttää se!
..niin ja ajattelu ei suju ei ainakaan järkevästi eikä varsinkaan järkevästi tunteiden kautta, mitä ikinä tarkoittaakaan...
Ja sen kaiken tunnen hyvin ikävänä tunteena, eli
Täällä kans varsinainen kissa-hiiri-leikki päällä. Ja kun ei niitä tunteita oikeestaan sais näyttää, niin turhautuminen on suunnatonta. Kun jo pelkästään tän henkilön näkeminen saa mut pakahtumaan ihastuksen tunteesta. Voisinpa kertoa. Ja koskea. Ja halata. Ja pussata. Mut ei. Ja kohta loppuu aikakin.
Nyt ei riitä sanatkaan kertomaan miten ottaa pannuun. Olen täällä suurinpiirtein ihan kiihkona ja mutisen siitä että hetula sentään kaikki menisi varmasti hyvin jos jotain elonmerkkiä antaisi hän jostakin koska todella antaisin itsestäni 1000%, epävarmuutta hänen puoleltaan olisi turha tuntea siitä miten häneen suhtautuisin jos hän.... nimittäin hän yllättyisi postiivisesti.
Jos näin voisi sen nyt tähän noilla sanoilla töksäyttää. Mutta niin turha sitä on täällä mutista mutta ei voi muutakaan nyt tehdä vaikka kuinka tekisi mieli, kun ei voi :/. Täytyy purkaa tätä turhautumista sitten tänne. Turta tähän "tilanteeseen"
Tyypillistä naisten vinkumista. Ollaan niiiiiiiin ihastuneita ja kaivataan niiiiiiiin paljon ja odotetaan niiiiiiiiiin täpinöissään että se prinssi yhtäkkiä tajuaisi ja tekisi aloitteen.
Mutta ei puhettakaan siitä että ite oltaisiin valmiita ottamaan pienintäkään riskiä.
Et tiedä asiasta olettettavastikaan yhtikäs mitään joten äläpä jankuta tuomitsevia jaarituksiasi.
Miksi ei voi?!
Viestisi voi olla kenelle vaan (ajattelen järkevästi), mutta vastaan juuri sinulle että niin minä teenkin, ajattelen järkevästi tunteiden kautta. Ehkä luin kivan viestin eilen ja tuen mieltäni siihen, mutta ajattelen silti ja vieläkin järkevästi, tunteiden kautta. Olen vahva, aikuinen ihminen, suhtaudun uteliaasti tulevaisuuteen ja todellakin, ajattelen järkevästi tunteiden kautta! Hetkittäisiä lipsumisia voi olla, mutta niistä noustaan saman tien. Samaa toivon hänelle rakkaalle (tämä oli pelkästään tunteiden kautta) ja sinulle.
Pidän edelleen, en vain pidä tavastasi toimia. Jutellaan irl niin ei tarvitse pähkäillä enää itsekseen mitään. Olisi yksi tai kaksi palstailijaa vähemmän täällä nettikansan parissa, ja mikä tärkeintä - voisi olla mielenrauha!!!